Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hazine Bakanı’ndan Deprem Bölgesindeki Esnafa Faizsiz Kredi Müjdesi!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Elazığ ve Malatya’daki esnafa, 50 bin liraya kadar faizsiz kredi verileceğini duyurdu.
Hazine Bakanı’ndan Deprem Bölgesindeki Esnafa Faizsiz Kredi Müjdesi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Elazığ’ın Sivrice ilçesinde 24 Ocak’ta 6,8 şiddetinde meydana gelen depremde 41 kişi hayatını kaybetti, onlarca bina yıkıldı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Elazığ ve Malatya’da meydana gelen depremden etkilenen esnafa faizsiz kredi verileceğini duyurdu. Ayrıca daha önceden olan kredilerin de faiz uygulanmadan 1 yıl erteleneceğini müjdeledi.

Elazığ ve Malatya’da deprem bölgesindeki esnafa 50 bin TL faizsiz kredi verilecek.

Bakan Albayrak Kredi AçıklamasıBakan Albayrak, Türkiye’nin çok güçlü bir ülke olduğunu söyleyerek “Başta Elazığ ve Malatya olmak üzere depremde vefat eden 41 vatandaşa Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Ülkemiz deprem vesilesiyle dünyaya örnek olacak muazzam koordinasyonla hızlı ve güçlü dayanışma içerisinde örnek teşkil edecek çerçevede operasyon gerçekleştirdi.” dedi.

AK Parti’nin iktidarda olduğu 18 yıl boyunca güçlü değişim gösteren ülkemizde, deprem yaralarının da kısa sürede sarılacağını söyledi. Elazığ ve Malatya’da geçen ay meydana gelen ve 4-5 arasında şiddette artçılarla halen devam eden depremler vatandaşların hayatını olumsuz etkilemiş durumda. Yüzlerce kişi çadırlarda yaşarken, bölgeye gerek sivil toplum kuruluşları gerekse vatandaşlardan yardım paketleri ve maddi destek gidiyor.

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak da ilgili bakanlıkların çok yoğun bir mesai halinde yaraların sarılması amacıyla çalıştıklarını söyledi. Depremden etkilenen esnaf ve işçilerin taleplerinin dinlendiğini ve değerlendirildiğini anlattı.

Yapılan görüşmeler neticesinde Halkbank’ın deprem bölgesindeki esnafa 50 bin liraya kadar 5 yıl vadeli, faizsiz kredi vereceğini açıkladı. Ayrıca var olan kredilerin ödemesi de faizsiz bir şekilde bir yıl ertelenecek. Desteğini açıklayan bir diğer banka ise Ziraat Bankası olurken, bölgedeki çiftçilerin kredilerinin bir yıl süreyle faizsiz bir şekilde erteleneceği bildirildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın