Yatırım yapmaya başla!

Denver Sihirli Mantarı Suç Saymayan İlk ABD Kenti Oluyor

Denver, sihirli mantarı suç olmaktan çıkaran ilk ABD şehri olarak kayıtlara geçiyor. Detaylar şöyle;
Denver Sihirli Mantarı Suç Saymayan İlk ABD Kenti Oluyor

Salı günü Denver’ın seçim dairesi tarafından yayınlanan ilk rakamlara göre sihirli mantarın suç olmaktan çıkarılması, yüzde 51’le önde geldi. Seçim biriminin sözcüsü Alton Dillard, 1.300 oyun hala sayılmakta olduğunu ancak bu rakamın oylamayı başka yöne döndürmek için yetmeyeceğini dile getirdi.

Nihai seçim sonuçlarının 16 Mayıs’ta açıklanacağını söylese de rakamlar Denver’in sihirli mantarı suç olmaktan çıkaran ilk ABD şehri olarak kayıtlara geçeceğini kesinleştirdi. Uyuşturucu maddeyi suç saymama kampanyasının baş politik stratejisti Cindy Sovine konuyla ilgili; “Bugünkü sonucun konuşmanın devam edeceğini gösterdiğini ve dünyanın buna hazır olduğunu düşünüyorum” dedi.

“Psikodelikler zaten burada, artık onları dikkatli bir şekilde kullanmaya başlama hakkında konuşabiliriz” ifadeleriyle de dikkat çekti.

Denver Sihirli Mantar Kullanımı Savunucuları Organizatörlerin, esrar aktivistlerinin kentte 2005 yılında kenevir sahipliğini yasallaştırmak için kullandığı stratejiyle aynı doğrultuda çalıştıkları vurgulandı. Keza bu hareketi 2012 yılında eyalet çapında yasallaştırma izlemişti. O zamandan sonra ise birçok başka eyalet, marihuana satışlarına ve yetişkinler tarafından kullanılmasına izin vermişti.

Diğer taraftan örgütleyiciler, sihirli mantara ilişkin tek hedeflerini, Denver’deki insanları depresyon, anksiyete, travma sonrası stres ve diğer koşullar ile başa çıkmak için ilacı kullanmak ya da bulundurmaktan dolayı hapishaneye girmelerini engellemek olarak tanımladı.

Sovine de bu noktada; “yasallaştırma hakkında konuşmuyoruz, insanları hapse atmamaktan bahsediyoruz” ifadeleriyle olayı netleştirdi.

Denver Sihirli Mantar Yasallaştırma Bahsetmiyoruz Girişim 21 yaş ve üstü insanların psilosibin kullanmasını ya da bulundurmasını suç saymayarak bunu polis ve savcılar için en düşük yaptırım önceliği haline getiriyordu. Yani psilosibini yasallaştırmıyor veya kenevir işletmeleri tarafından satılmasına izin vermiyordu.

Decriminalize Denver kampanya direktörü Kevin Matthews de psilosibinin kendisine yıllarca depresyon ile baş etmesinde yardım ettiğini söyledi.

 Sihirli Mantar Kullanımı Depresyon Yardım Etti 33 yaşındaki Denver yerlisi; “bu, her gün almanın gereken bir şey değil, bir deneyimin ardından haftalar ve aylar sürecek pek çok kalıcı fayda sağlıyor” dedi. Psilosibin, geniş çapta eğlence amaçlı bir madde olarak bilindiği 1960’lı yıllardan bu yana federal olarak yasaklanmış, yasak tıbbi araştırmaları engellemişti.

Ancak son yıllarda yapılan küçük araştırmalar, maddenin kanser hastaları için endişe ve depresyon üzerinde olumlu etkileri olduğunu bulmuştur. Kullanıcılar, canlı renkler ve geometrik desenler gördüklerini ve güçlü manevi bağlantılar ve duygular deneyimlediklerini anlatmışlardır. Nitekim sihirli mantarların, algılar ve ruhsal deneyimler üzerindeki güçlü etkilerinden dolayı onlarca yıldır dini uygulamalarda kullanıldıkları bilinmektedir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum