Yatırım yapmaya başla!

Denizbank’ın Net Karı %36 Artışla 2 Milyar Liraya Yaklaştı

Denizbank, 2017 yılında net karını %36 oranında artırarak, 1 milyar 901 milyon liraya çıkardı. Banka tarafından yapılan açıklama ve detaylar haberimizde...
Denizbank’ın Net Karı %36 Artışla 2 Milyar Liraya Yaklaştı

Denizbank 2017 yılı net karını açıkladı. Türkiye’nin önde gelen ve sunduğu kredi avantajlarıyla büyük bir müşteri kitlesine sahip olan Denizbank, 20. kuruluş yıl dönümüne denk gelen 2017 yılında 1 milyar 902 milyon lira net kar elde ettiğini açıkladı.

Denizbank Finansal Hizmetler Grubu Başkanı Hakan Ateş, 2017 yılında net karın %36 yükseltildiğini açıkladı.

Türkiye’nin beşinci özel bankası olan Denizbank, 81 ilde ve yurt dışında olmak üzere 740 şubede hizmet veriyor. Bu şubelerde çalışan kişi sayısı ise 14 binin üzerinde. Hakan Ateş, Denizbank’ın aktiflerinin 2017 yılında, yıllık %18 artış göstererek 160 milyar liraya ulaştığını belirtti. Söz konusu dönemde bankanın net karının %36 artışla 1 milyar 902 milyon liraya çıktığını bildirdi.

Denizbank, Türk bankalarının iştirakleri arasında 10,5 milyar Euro aktif büyülük ile lider konumunda.

Avusturya’nın 5. büyük özel bankası olan Denizbank AG dahil olmak üzere toplamda 3 uluslararası iştirak ile hizmet sundukları belirtildi. Ateş tarafından yapılan açıklamaya göre, yıllık olarak konsolide bazda mevduatın %19’luk artış ile 107 milyar liraya, toplam kredilerin %21’lik artış ile 115 milyar liraya ve müşteri sayısında 11,5 milyon kişiye ulaşıldığı bildirildi.

Ateş, Türkiye’nin önde gelen kurumları ile birlikte Ortak Ödeme Platformu’nu hayata geçirdiklerini belirtti.

Ortak Ödeme Platformu projesini hayata geçirmeyi uzun zamandır planladıklarını söyleyen Hakan Ateş, bundan sonra banka hesabı olmayanların bile bankacılık hizmetlerini rahatlıkla yapabileceğini, bu bağlamda attıkları adımın finansal kapsayıcılığının gelişmesi adına heyecan verici olduğunu dile getirdi.

Diğer kurumlarla birlikte yapılan bu projede, bankacılığın yanında teknoloji alanında da devrede olacaklarını ve yerli kaynaklara ağırlık vereceklerini ifade etti.

Denizbank, 11 milyar lirayı aşan tarım kredisi ile özel bankalar arasında %41’lik payla ilk sırada yer alıyor.

Tarım sektöründe sadece Türkiye’de değil, dünya genelinde de en büyük bankalardan biri olduklarını söyleyen Ateş, bu konu hakkında yaptıkları çalışmalardan bahsetti. Buna göre Denizbank, 7 ildeki çiftçilerle bir araya gelerek, Tarım Zirveleri kapsamında, tarım ve hayvancılık yatırımları konusunda çözümleri ele aldı.

Çözüm ortaklığında sadece işin finans kısmıyla değil, sosyal tarafıyla da ilgilendiklerini söyleyen Ateş, bu yıl 9’uncusu düzenlenecek olan Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışması ile buna benzer birçok sosyal projeyi hayata geçireceklerini sözlerine ekledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum