Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Denetim Firması Ernst & Young, 3 Bin Kişiyi İşten Çıkaracak

Uluslararası denetim firması Ernst & Young, iş gücünü azaltma kararı aldı. Karara mevcut ekonomik koşullar neden gösterildi.
Denetim Firması Ernst & Young, 3 Bin Kişiyi İşten Çıkaracak
Son Güncelleme: 
Yorum

Londra merkezli uluslararası denetim firması Ernst & Young (EY) ABD’deki iş gücünü olumsuz ekonomik koşulları neden göstererek, yüzde 5 oranında azaltma kararı aldı. EY’nin ABD kolundan yapılan açıklamada, iş gücünü azaltma kararından 3 bin kişinin etkileneceği ifade edildi.

Firma işten çıkarma kararının, mevcut ekonomik koşulların ve şirketin bazı bölümlerindeki iş gücünde fazla kapasitenin etkisinin değerlendirilmesinden sonra alındığını bildirdi.

Firma daha önce bazı ülkelerdeki düzenleyicilerin, danışmanlık ve denetim hizmetini bir arada vermesinin çıkar çatışmasına neden olduğu gerekçesiyle, iki ayrı şirket olarak ayrılma kararı vermişti. EY geçen hafta bu plandan vazgeçtiğini açıklamıştı. İşten çıkarma kararı bu plandan vazgeçilmesinin ardından gerçekleşiyor.

ABD’de parasal sıkılaştırma, küresel ekonomik görünümdeki karamsarlık uluslararası şirketlerinin maliyetlerini düşürmeye yönelik adımlar atmaya zorlarken, büyük danışmanlık şirketleri arasında yer alan Accenture, KPMG ve McKinsey de son dönemde ABD’de binlerce kişiyi işten çıkaracaklarını açıklamıştı.

ABD’de enflasyonun tarihi yüksek seviyelere çıkması ve Fedral Rezerv’in agresif faiz artırımları, şirketlerin daralma politikalarını beraberinde getirmişti. (AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu