Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Demir Cevheri Pelet Üretimini Artıran Ferrexpo Hisseleri Yükseldi

İkinci çeyrekte demir cevheri pelet üretiminde artış bildiren Ferrexpo, yeni CFO ataması da duyurdu. Hisseler haberlerle yükselişe geçti.
Demir Cevheri Pelet Üretimini Artıran Ferrexpo Hisseleri Yükseldi

İsviçre merkezli demir cevheri madencisi bu sabah 2021’in ikinci çeyreğine ilişkin üretim raporunu yayımladı. Rapora göre Ferrexpo’nun 2021’in 2. çeyreğinde toplam demir cevheri pelet üretimi 2,8 milyon ton oldu.

Bu, çeyreklik bazda yüzde 5 artışı temsil ederken çeyreklik büyüme önceki dönemde peletleyici yükseltme çalışmasının başarıyla tamamlanmasını yansıttı. Buna ek olarak Ferrexpo, yeni üst düzey atama duyurusu yaptı.

Nikolay Kladiev’in 13 yıl sonra diğer fırsatları değerlendirmek için gruptan ayrılmaya karar veren Roman Palyvoda’nın yerini alacağını söyledi.
Ferrexpo Hisse Yükseliş
Kaynak: MarketWatch

Kladiev’in 4 Ağustos 2021 tarihinde grubun ara dönem sonuçlarının yayınlanmasından itibaren geçerli olmak üzere CFO koltuğuna oturacağı belirtilirken Roman’ın Nikolay’a düzenli bir devir teslimi sağlamak için 30 Eylül 2021’e kadar grupta kalacağı aktarıldı.

Nikolay Kladiev‘in gruba 2005 yılında katıldı ve halka arza önemli ölçüde katkıda bulunduğu bilgisi verildi.

FTSE 250’de listelenen Ferrexpo hisseleri dün 421.40 pound seviyesinde kapandıktan sonra bugüne 422 pound ile başladı.

Açılışın ardından 433.20 pounda kadar çıkarken sonrasında yönünü aşağıya çevirdi. Pozitif bölgede seyrini sürdüren hisseler 5 günlük ve 1 aylık performansı ekside dursa da demir cevheri üreticisi yıl başından bu yana yüzde 50 değerlendi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum