Yatırım yapmaya başla!

Delta Yeni Teknikleriyle Ekonomik Bir Gerilemeyi Atlatmaya Hazır

Atlanta merkezli Amerikan hava yolu şirketi Delta Air Lines’ın baş finans sorumlusu yatırımcılara, şirketin ekonomik bir gerileme için hazır olduğunu söyledi.
Delta Yeni Teknikleriyle Ekonomik Bir Gerilemeyi Atlatmaya Hazır

Delta Air Lines CFO’su Paul Jacobson, Perşembe günü yatırımcılara firmanın ekonomik bir gerileme için hazır olduğunu söyledi. Ekonomik bir gerilmenin, iki yıl ötede ya da beş yıl ötede olabileceğini dile getiren Paul Jacobson, bununla birlikte günün sonunda bu final sınavı için uzun zamandır çalıştıklarnı ve şirketin çok iyi durumda olduğuna inandıklarını aktardı.

Uluslararası Para Fonu geçen ay ticari çatışmalar ortasında küresel büyümede “senkronize bir yavaşlama” uyarısı yaparken güçlü tüketici harcamaları ABD ekonomisini desteklemişti.

1 Ekim’de IMF lideri olarak göreve başlamasının ardından ilk değerlendirmesini yapan Kristalina Georgieva, ticaret ihtilaflarının küresel ekonomi üzerindeki etkisine dair uyarılarda bulunmuştu.

Delta Airlines Ekonomik Gerileme Açıklaması Ticaret savaşlarının kazananının olmayacağını savunan Georgieva, anlaşmazlıkların küresel ekonomiye kümülatif etkisinin 2020’de 700 milyar dolar azalma ve GSYİH’nin yüzde 0.82inin kaybedilmesi olabileceğini öngörmüştü. Ülkenin en kârlı ve piyasa değeri açısından en büyüğü olan Atlanta merkezli hava yolunun yöneticisinin açıklamaları da sonuncusu IMF’den gelen benzer uyarıların ardından geldi.

Şirket, American Express ile artan ortaklığı ve genel merkezindeki yeni motor onarım tesisi gibi yollarla alternatif gelir akışlarını büyütmeye devam ediyor. Ayrıca bu hafta, daha fazla atıştırmalık ve ücretsiz bir kokteyl ile uluslararası ekonomi sınıfını canlandırmaya çalıştı.

Hava yolu, yolcuların özellikle uçağın önüne doğru daha yüksek ücretler ödemelerini sağlamada başarılı oldu. Delta’nı ekonomi sınıfından elde edilen gelir geçen yıl firmanın 44.4 milyar dolar gelirinin yarısından daha azını oluşturdu.

Delta Airlines Premium Kabin Satış Ekonomik Gerileme Hazır Rakam 2011’de gelirin yaklaşık üçte ikisine tekabül etmişti. Bu arada birinci sınıf gibi Premium koltuklardan elde edilen gelir geçen yıl Delta’nın gelirinin üçte birine yaklaşmıştı ki rakam 2011’deki yüzde 18’in çok üzerindeydi. Delta yöneticileri de daha önce birinci sınıf koltukların yalnızca yüzde 10’unun satıldığını, şimdi ise oranın yüzde 60’lara ulaştığını söyledi.

Bir seyahat danışmanlık firması olan Atmosphere Research Group’un kurucusu Henry Harteveldt, hava yollarının artık premium kabinleri satmak için teknoloji ve pazarlama açısından daha donanımlı olduklarını belirtti.

Delta CFO’su da bunun bir kriz durumunda hava yoluna yardım edeceğini savundu. Delta CFO’su Paul Jacobson yatırımcılara açıkça daha konforlu yolculardan daha yüksek ücretlere ve daha iyi karlara kadar doğrudan bir hat olduğunu söyledi. Daha açık bir ifadeyle, Delta insanlar hizmetten daha çok memnun kaldıklarında uçuşlarında koltuklar için yolculardan daha fazla ücret alabildiğini belirtti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum