Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Delta Hisseleri Yükseltilen 3. Çeyrek Gelir Tahminiyle Pozitif

Delta Airlines hisseleri, şirketin eski haline çevirdiği üçüncü çeyrek gelir tahminiyle yükseldi.
Delta Hisseleri Yükseltilen 3. Çeyrek Gelir Tahminiyle Pozitif
Son Güncelleme: 
Yorum

Atlanta merkezli hava yolu şirketi Delta Air Lines, şirketin üçüncü çeyrek gelir tahminini yukarı yönlü revize etti. Delta’nın yeni revizyonu, bir ay önce gelir tahminini kesmesinden sonra geldi.

Piyasalar haberi memnuniyetle karşılarken hisseler açılış öncesi işlemlerde yükseldi.

TSİ 15.30’da yüzde 1,25 artıda işlem gören hisseler pozitif açılışa işaret etti.
Delta Hisse Yükseliş
KAYNAK: MarketWatch

Eylül başında Delta Covid vakaları artarken gelir uyarısında bulunanlar arasına katılmıştı.

Delta Air Lines Pazar günü yaptığı açıklamada, bilet satışlarının istikrar kazandığını ve iyileşmeye başladığını dile getirdi. Dolayısıyla firmanın 2019 seviyelerine kıyasla yüzde 30-35’lik bir düşüşe işaret eden orijinal üçüncü çeyrek geliri tahminini sağlama yolunda ilerlediğini belirtti.

İcra Kurulu Başkanı ED Bastian gazetecilere verdiği demeçte ABD’de iş trafiğinin arttığını belirterek yurt içi seyahat rezervasyonlarının gelecek yıl 2019 seviyelerini geçmesinin beklendiğini söyledi.

Boston’dan gelen hizmeti artırarak kapasitesini önümüzdeki yaz 2019 zirvesine göre yüzde 20’den fazla artıracağını ekledi.

Şirket ayrıca, Beyaz Saray’ın geçen ayın sonlarında ülkeyi dünyanın dört bir yanından tam aşılı yolculara yeniden açma kararının ardından Atlantik ötesi uçuş talebinde bir artış öngördü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu