Yatırım yapmaya başla!

DEİK, İhracat Ana Planı Kapsamında Yeni Üyeler için Aidatı %60 İndirdi

DEİK Başkanı Nail Olpak, yurt dışına açılmak isteyen firmalardan üye oldukları ilk bir yıl içinde alınacak aidatta %60 indirim uyguladıklarını duyurdu.
DEİK, İhracat Ana Planı Kapsamında Yeni Üyeler için Aidatı %60 İndirdi

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Perşembe günü İstanbul’da yaptığı basın toplantısı ile İhracat Ana Planı’nın detaylarını kamuoyu ile paylaştı. 17 yeni hedef ülke seçildiğini söyleyen Pekcan, hazır giyim, tekstil, kimya, otomotiv ve makine gibi sektörlerin ihracatında, dünyadaki payımızı artırmamız gerektiğini ifade etti.

Mevcut pazarların geliştirilmesinin yanında, ihracatta teknolojinin daha ağırlıklı bir şekilde kullanılacağını söyledi.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak ise Pekcan’ın açıkladığı İhracat Ana Planı Destek Paketi kapsamında hayata geçirilecek çalışmalardan bahsetti. Olpak, yurt dışına açılmak isteyen yeni ihracatçılara rehberlik edeceklerini ve yeni üyelerden alınacak aidatın %60 düşürüleceğini söyledi.

DEİK’e yeni üye olacaklardan ilk bir yıl aidatlar %60 indirimli şekilde alınacak.

DEİK Başkanı Nail OlpakYeni üyelere bu şekilde indirim uygulanması halinde çok daha fazla firmanın DEİK ailesine katılacağını belirten Olpak, bir yıl içinde istenen ağa ulaşacakları için aidat meselesinin çok da öneminin kalmayacağını aktardı.

Üyelerin toplam aidatın %40’ını ödeyerek kayıt yaptırabileceklerini söyledi. İş konseylerinin kendi çalışmaları için topladıkları aidat miktarında ise %20 indirim uyguladıklarını açıkladı.

Türk şirketlerinin DEİK’in tecrübelerinden faydalanması ve dünyanın farklı yerlerinde ticaret yapabilmeleri için öncelikle aileye katılmaları gerektiğini dile getirdi. Yeni üye olarak firmaların 146 iş konseyi ile dünyanın birçok ülkesinde ticaret yapabileceklerini anlattı.

Verilecek olan destek uygulamasıyla, üye sayılarının orta vadede 3 katına çıkarılması hedefleniyor.

DEİK ÜyeleriUzun vadede üyeleri 5 katına çıkarmayı amaçladıklarını söyleyen DEİK Başkanı Nail Olpak, esas hedeflerinin Türkiye’nin dış ticaretinin artırılması olduğunu belirtti. 34 yıllık altyapı ve tecrübelerini yeni firmalarla da paylaşmak istediklerini dile getirdi.

Hayat geçirilecek çalışmaların ardından ülkemizin dış ticaretinde %20-30 arasında artış olmasını beklediklerini sözlerine ekledi. Firmalara yurt dışına açılma fırsatı tanındığında, kendilerinin hangi bölgeye gideceğini belirleyebileceğini anlattı.

Tüm bunların yapılabilmesi için ise kapılarının daha aralık olması ve herkesin girebilmesini sağlayacak şartlara sahip olması gerektiğini açıkladı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum