Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Deere Hisseleri 11,5 Milyar Dolarlık Beklenti Üstü Gelire Rağmen Düşüyor

Alanının lider şirketlerinden Deere & Company beklentileri aşan çeyreklik kazanç raporu açıklasa da hisseler ekside seyretti.
Deere Hisseleri 11,5 Milyar Dolarlık Beklenti Üstü Gelire Rağmen Düşüyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ağır ekipman üreticisi, 4,58 dolarlık bir konsensüs tahminine kıyasla, hisse başına 5,32 dolarlık üç aylık kazanç bildirdi ve geliri de tahminleri aştı. ABD merkezli iş ve tarım makinaları üreticisi Deere & Company, bugün Wall Street beklentilerini aşan sonuçlar yayımladı.

Ancak hisseler güçlü rakamlara rağmen negatif seyrediyor. Ağır ekipman üreticisinin 11,53 milyar dolarlık geliri de beklentilerden fazla geldi. Düzeltilmiş geliri 10,41 milyar dolardı ve bu da Street tahminlerini geride bıraktı.

Dün 358,98 dolardan kapanış yapan Deere & Company, yeni güne 363,00 dolarla başladı.
Deere Hisse Düşüş
Kaynak: MarketWatch

TSİ 17.40 sıralarında yüzde 4’e yakın kayıpla işlem gören hisseler 345,65 – 367,17 dolar aralığında hareket etti. Hisselerin 5 günlük performansı yüzde eksi 10’a yaklaşırken 3 ayda yüzde 3,5 değer kaybetti. Ancak bir yılda yüzde 75’e yakın artış gösterdi.

Şirket CEO’su John C. May, 1 Ağustos’ta sona eren çeyrek dönemine ilişkin kazanç raporunda ifadeleri kullandı:

“Esas olarak tüm ürün kategorileri tarafından yönlendirilen güçlü sonuçlarımız, önemli tedarik zinciri baskılarına katlanırken fabrikalarımızı çalışır durumda tutmak ve müşterilerimize hizmet vermek için çalışanlarımızın ve bayilerimizin olağanüstü çabalarının bir kanıtıdır. Ayrıca akıllı sanayi stratejimizle uyumlu çeyrekte stratejik yatırımlar yaptık.”

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.