Yatırım yapmaya başla!

De Tomaso Pantera Genetik Yapısını Artık Lamborghini’den Alacak!

Geçmişin en iyi spor arabalarından gösterilen De Tomaso Pantera, Ares tarafından Huracan motoruyla yeniden canlandırılıyor. İşte Yeni Project Panther...
De Tomaso Pantera Genetik Yapısını Artık Lamborghini’den Alacak!

Tomaso’nun yer yüzüne sunduğu ikonik arabası Pantera ufak bir DNA değişikliği ile yeniden aramıza katılıyor. De Tomaso 1971 yılında ortadan motorlu spor bir otomobil üretimine karar vererek Pantera’yı üretti. Amerika doğumlu ancak İtalyan bir tasarım örneği olan spor otomobil, yekpare bir gövde yapısına sahipti. Ancak 1992 yılına gelindiğinde 21 yıllık hayatına son verildi.

Geldik 2014 yılına! Bu sene Lotus CEO’su Dany Bahar tarafından büyük bir yatırımla firma tekrar canlandırıldı. Ares Dizayn altında yapılan geliştirmelerin örneklerinden birisi de hatırlarsanız Mercedes G Serisinin X-Raid‘e dönüştürülmesi olmuştu. Ve olabilecek en güçlü haliyle! Zamanında Pantera 5.8L’lik bir V8 ile satılıyordu. Üniteden alınan güç ise 330 hp. Dany Bahar, Pantera projesini biraz değiştirerek “Project Panther” adıyla geliştirilmesi yapılacağını bildirdi.

Project Panther’e verilen şekillere baktığımızda geçmişten uzaklaşılmadığını görüyoruz.

Yeni De Tomaso Pantera Project Panther

Araç burnunun sivri yapısı ve tamponun geride açılı konumlandırılması neredeyse aynı bırakılmış.

Yeni De Tomaso Pantera Project Panther Arka Görünüm

Motor ve şasi kısımları Lamborghini Huracan’dan alındı.

Yeni De Tomaso Pantera Project Panther 1992

İtalya’dan gelecek yüksek güçlü motora karşı Project Panther’in alt yapısı AWD olarak düşünülmüş.

Yeni De Tomaso Pantera Project Panther 1992 İkon

Çekici tasarım grafiklerini gördüğümüz yeni Pantera’da 5.2L V10 Huracan ünitesi nakledileceği söylendi.

Yeni De Tomaso Pantera Project Panther Eski

Ares, 600 beygirlik canavarını dizginlemek adına ayrı bir mühendislik yaparak aerodinamik öğelere daha çok önem vermiş.

Yeni De Tomaso Pantera Project Panther Motor

21 sene içerisinde 7260 adet üretilen ve tarihe şekliyle, gücüyle ve ismiyle damga vuran Pantera, şimdi emin ellerde en gelişmiş teknoloji unsurları ışığında üretilecek.

Bu tip araçların yeniden hayata kazandırılması, mazilerin yeniden canlandırılması tarihte yok olup gitmemelerini sağlamak önceki başarılı kadar değerlidir. İkinci aşama muhteşem Pantera’nın Project Panther olarak gelişimi izlemek olacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum