Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

DCG, Genesis’in Alacaklılarına Geri Ödeme için Prensipte Anlaştı

FTX çöküşünden etkilenerek iflas başvurusunda bulunan Genesis’in borçlarına yönelik yeni bir anlaşma yapıldı. Ayrıntılar haberde…
DCG, Genesis’in Alacaklılarına Geri Ödeme için Prensipte Anlaştı
HABER GİRİŞ

Kripto para endüstrisindeki büyük bir risk sermayesi şirketi olan Digital Currency Group (DCG), kripto kredilendirme yan kuruluşu Genesis’in alacaklılarıyla prensipte bir anlaşmaya vardı. Mahkeme dosyasına göre, değiştirilen planın onaylanması durumunda geri ödeme teminatsız alacaklılar için yüzde 70 ila yüzde 90 arasında olabilir.

Dosyalama notlarına göre, değiştirilen plan, dijital varlığın cinsine bağlı olarak ayni bazda yüzde 65 ila yüzde 90 oranında iyileşmeyle sonuçlanabilir.

DCG, borçlulara karşı mevcut yükümlülüklerini karşılamak için yeni borç olanakları ve kısmi geri ödeme anlaşması da yapacak. Borçlar arasında iki yıl vadeli 328,8 milyon dolarlık birinci ipotek tesisi ve yedi yıl vadeli 830 milyon dolarlık ikinci ipotek tesisi yer alıyor.

Başvuru notlarına göre DCG ayrıca, kısmi geri ödeme anlaşması kapsamında planın yürürlüğe girme tarihinden önce 275 milyon dolarlık taksitli ödeme yapacak.

Genesis’in borç verme kolu, FTX’in çöküşünün ardından geçen yılın Kasım ayında para çekme işlemlerini durdurdu ve 2023’ün başında iflas koruması için başvuruda bulundu. Geçen ay DCG, hissedarlara yazdığı bir mektupta prensipte bir anlaşmaya varmaya yakın olduğunu bildirmişti.

GCM Yatırım Banner

Başvurular, Genesis’in aralarında kripto borsası Gemini, ticaret devi Cumberland’ın da bulunduğu en büyük 50 alacaklısına 3,5 milyar dolardan fazla borcu olduğunu ortaya koymuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın