Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

DBS Bank, Singapur Düzenleyicisinden Kripto Hizmeti için İzin Aldı

Banka ülkede kripto para hizmeti için onay alan az sayıda kurumlardan biri oldu.
DBS Bank, Singapur Düzenleyicisinden Kripto Hizmeti için İzin Aldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para şirketleri faaliyet gösterdikleri ülkelerden resmi onay alma çabalarını sürdürüyor. Singapur’daki DBS Bank’ın aracılık kolu, varlık yöneticilerine ve şirketlere kripto hizmetleri sunmaya başlamak için ülkenin mali düzenleyicisinden onay aldı.

Ülkedeki Ödeme Hizmetleri Yasası kapsamında Singapur Para Otoritesi (MAS) DBS Bank’ın başvurusunu onayladı. 2019’da şehir devleti, tüm dijital ödeme hizmeti sağlayıcılarının faaliyet göstermek için lisans almalarını gerektiren ödeme yasasını hazırlamıştı.

Bank alacağı lisans ile dijital ödeme hizmetlerine erişebilecekleri DBS Digital Exchange (DDex) aracılığıyla yöneticileri ve şirketleri doğrudan destekleyebileceğini belirtiyor.

DBS, finans kuruluşları arasında MAS’tan böyle bir onay alan ilk birkaç kuruluştan biri olduğunu belirtiyor. Banka ayrıca, MAS’ın gerekliliklerini karşılamaya odaklanarak gerekli adımlar üzerinde çalıştığını bildirdi.

DBS sermaye piyasaları grup başkanı Eng-Kwok Seat Moey, geçen yıl DDEx’i piyasaya sürdüklerinden bu yana altı ay içinde dijital varlık ekosistemlerinde istikrarlı bir ilerleme kaydetmiş olmaktan memnuniyet duyduklarını söyledi.

Moey ayrıca varlık yöneticileri ve şirketlerin, dijital ödeme hizmetlerine erişim sağlamak için yoğun ilgi gösterdiğini ifade etti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%