Yatırım yapmaya başla!

Davos’ta Kripto Paralar için Yazılan Felaket Senaryolarına Twitter’da Tepki Yükseliyor

Merakla beklenen Davos Zirvesi'nin odak noktalarından birisi de kripto paralardı. Ama yapılan yorumlar, Twitter'dan eleştiri yağmuruna tutuldu. İşte detaylar;
Davos’ta Kripto Paralar için Yazılan Felaket Senaryolarına Twitter’da Tepki Yükseliyor

Tüm dünyanın bu haftaki odak noktası, Davos‘ta gerçekleşen Dünya Ekonomik Forumu‘ydu. En dikkat çeken gündem konusu ise kripto paralar oldu. Kriptoktasinin geleceği üzerine yapılan yorumlar, aslında beklendiği gibi olumsuz yönde geldi. Davos’a gelen siyasetçi ve iş insanlarının, kripto paralara karşı korku tellalığı yapmasına ise Twitter üzerinden tepki yağdı.

Ekonomik takvim programında en önemli yıllık etkinlik olarak görülen Davos Zirvesi, tüm dünyadan endüstri liderlerini, medya organlarını ve siyasetçileri ağırladı.

Davos Zirvesi'nden Kripto Para Yorumları

Bu yıl, diğerlerinden farklı olarak gündem konuları arasında kripto paralar vardı. 2017 yılında gösterdikleri rekor yükselişleri ve ani düşüşleri ele alındı. Aynı zamanda kripto para piyasasının geleceği üzerine yapılan yorumlar merakla beklendi. Blok zinciri teknolojisi için ‘etkileyici’ tanımları kullanılırken, para birimlerinin hayata geçmesi üzerine felaket senaryoları yazıldı.

Sanal paralar için düzenleyicilerin bulunmamasına dikkat çekilen zirvede, kriptokrasiye karşı tereddütler de dile getirildi.

Kripto Paraların Geleceği Konuşuldu

Bazı bankacılık ve finans kuruluşlarının kripto paralara yatırım yapılması ve desteklenmesi konusunda endişelerinin olduğu, Davos Zirvesi’nde bir kere daha anlaşıldı. Ama bu sefer yapılan yorumlar Twitter’dan fazlasıyla tepki çekti.

Daha öne “bitcoin yasaklanmalı” diyen Nobel ödüllü ekonomist Joseph Stiglitz, bitcoinin hala karanlık yanları olduğunu belirtti.

Joseph Stiglitz Bitcoin Yorumunu Yineledi

Stiglitz, gizli kullanım alanlarını önleminin bitcoini düzenlemelerle yok etmek anlamına geldiğini söyledi. Aynı zamanda, “dolar denilen güzel bir ödeme aracımız var. Bununla ticaret yapabiliyoruz. İnsanlar neden bitcoin istiyor? Gizlilik için…” ifadelerini kullandı.

Stiglitz’in sözlerine istinaden Facebook’un eski yöneticilerinden Anthony Pompliano ise bu yorumların kripto para kullanıcılarına korku salmak için yapıldığını söyledi.

Aynı zamanda yapılan bu eylemin, insanları kripto paralara daha fazla yakınlaştırdığı yorumunu yaptı. Stiglitz ise bu görüşlerinde yalnız değil ve İsviçre Ulusal Bankası Başkanı Thomas Jordan, bitcoin kullanım alanlarına sert düzenlemeler getirilmesi gerektiğini düşünüyor.

Keiser Report isimli TV programının sunucusu olan Max Keiser ise bitcoini durdurmak için artık çok geç olduğunu söyledi.

Max Keiser, 2011 yılında yayınladığı raporda bitcoin üzerine tahminlerde bulunmuştu. Tahminlerinde başarılı olan Keiser dikkatleri çekmeyi başarmıştı. Yaptığı yorum ve tahminlerle kripto para dünyasına yakın olan isimler arasında anılmaya başlamıştı. Özellikler litecoin ve bitcoin yorumları ile sıklıkla gündeme gelmişti.

Diğer bir tepki ise ABD’li ünlü yatırımcı Bill Gross’tan geldi ve insanların teknolojiye devletlerden daha fazla güvendiğini belirtti.

Davos Zirvesi’nde yapılan yorumlara gelen tepkiler arasında en dikkat çeken ise Dünya Ekonomik Forumu’nun katılımcılarının kripto para dünyasını anlamaktan çok uzak olduklarıydı. Onların daha çok bir merkeze bağlı ve yönetilebilen para birimleriyle ilgilendikleri, kripto paraları anlayamayacakları yorumları yapıldı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum