Yatırım yapmaya başla!

David Lynch Muhtemelen Bilmediğiniz Bir Amaç için Mücevher Tasarladı!

Hepimiz onu dünyaca ünlü yönetmen olarak tanıyoruz. Peki, birçok kült filme imzasını atan David Lynch’in bilmediğiniz yönleri? Karşınızda bir mücevher tasarımcısı ve TM yanlısı olan David Lynch!
David Lynch Muhtemelen Bilmediğiniz Bir Amaç için Mücevher Tasarladı!

Onu izlenmesi gereken filmler arasındaki Mulholland Drive, Eraserhead, Elephant Man gibi ve daha birçok başarılı yapımla tanıyoruz. Peki, çoğumuzun yönetmen kimliğiyle sınırlı kaldığını zannettiği ancak daha bir dizi farklı niteliği olan David Lynch’in bilinmeyenleri? Mesela; daha geçtiğimiz günlerde satışa sunduğu yeni mücevher tasarım koleksiyonu?

Aslına bakarsanız; yönetmen ve ressam olarak tanınan sıra dışı kişiliğin kim olduğu konusunda Google bile ne cevap vereceğini şaşırıyor. Zira David Lynch kimdir yazdığınızda karşınıza; yazar, film yapımcısı, seslendirme sanatçısı, senarist, görüntü yönetmeni, kurgucu, film müziği bestecisi, animatör gibi farklı meslekler çıkıyor. Kaldı ki bunlar daha bilinen yönleri! Bilinmeyenler arasında mobilyadan mücevher ve modaya varana kadar değişik alanlarda tasarım yapması da var!

Daha da ilginç olanı ünlü yönetmenin bu mücevher koleksiyonunu tasarlama amacı!

David Lynch'in Mücevher KoleksiyonuÇünkü David Lynch, tasarladığı koleksiyonundan elde edilen gelirin % 20’sini David Lynch Foundation isimli yardım kuruluşuna bağışlayacağını açıkladı. Yani bilmeyenler için keşfedilmesi gereken bir özellik daha ortaya çıktı.

Evet, David Lynch 2005 yılından bu yana hizmet veren yardım kuruluşu için benzer çalışmalar yapıyor.

Usta Yönetmen David Lynch Foundation için ÇalışıyorBu yardım kuruluşu aracılığıyla gazilere ya da şiddet gören insanlara Transandantal Meditasyon tekniğini öğreterek, iyileşme fırsatı vermek istiyor. Ayrıca kuruluş, evsizlere, sabıkalılara ve AIDS hastalarına da el uzatıyor.

Zaten tüm dünyada 6 milyonu aşkın kişinin uyguladığı meditasyon tekniğini David Lynch de 40 yıldır uyguluyor. Bunun yaratıcılığına önemli ölçüde katkı sağladığını söyleyen yönetmen, TM’den önce her hücresinin endişe ve stresle dolu olduğunu belirtiyor.

Kişinin günde iki kez 20’şer dakika yaptığı meditasyon ile gerek günümüzün stresli yaşamına gerekse kişinin yaşamış olduğu kötü tecrübelere karşı başa çıkmak kolaylaşıyor.

Kısaca TM olarak adlandırılan meditasyon tekniğinin olumlu etkilerinin 600’ün üzerinde bilimsel araştırma ile kanıtlandığını da ekleyelim. Kısacası David Lynch, insanlara bu tekniği öğreterek onlara yardım etmeyi amaçlıyor.

Zaten altın ve gümüş materyallerden yapılmış mücevher koleksiyonun adı da Meditating Eye! Ne diyelim, böyle bir yönünü öğrendikten sonra David Lynch’e bir kez daha hayran olduk. Ayrıca bu vesileyle umuyorum ki bilmeyenlerin Transandantal Meditasyon tekniğinden haberdar olmasını sağladık.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum