Yatırım yapmaya başla!

Siber Güvenlik Girişimi Darktrace 1.65 Milyar Dolar Değerlemeye Ulaştı!

Darktrace’in en son değerlemesi son 4 ay içinde % 32 artarak 1.65 milyar dolara ulaştı. Detaylar haberimizde;
Siber Güvenlik Girişimi Darktrace 1.65 Milyar Dolar Değerlemeye Ulaştı!

İngiliz siber güvenlik girişimi Darktrace, 50 milyon dolarlık yatırım turu sayesinde değerlemesini 1.65 milyar dolara çıkardı. Perşembe günü açıklanan yatırım hakkındaki detaylara göre; tur Avrupalı özel sermaye şirketi Vitruvian Partners tarafından yönetildi ve mevcut yatırımcılardan KKR ile TenEleven Ventures’ın desteğini aldı.

İlgili haberlerde Cambridge merkezli Darktrace’ın 2013 yılında kurulduğu ve siber tehditleri tespit edip bunlara karşı koymak için yapay zeka ile makine öğrenimi teknolojisini kullandığı kaydedildi. İlaveten yatırımın E serisi yatırım turunda toplandığı belirtildi.

Darktrace’in Enterprise Immune System adı verilen teknolojisinin, insan bağışıklık sistemi ile benzer şekilde hareket ettiği söylendi.

Siber Güvenlik Girişimi Darktrace Aldığı Yeni Yatırımla 1.65 Milyar Dolar Değerlemeye Ulaştı!Bu sistemin, modelleri izlemek ve normal ya da şüpheli siber davranışları neyin oluşturduğunu anlamak için adapte olan bir bilgisayar algoritması kullandığı bilgisi de verildi. Ayrıca herhangi bir tehdidi, yavaşlatarak ya da kapatarak otomatik olarak yanıtlamak için özerk cevap teknolojisini kullandığı aktarıldı.

Firmanın kısa süre önce kötü amaçlı mailleri hedeflemeyi amaçlayan Antigena isimli otonom yanıt sisteminin ikinci versiyonunu çıkardığı bildirildi.

Siber Güvenlik Girişimi Darktrace 50 Milyon Dolar Aldı Darktrace’in bu teknolojisini bulut, nesnelerin interneti, endüstriyel kontrol sistemleri de dahil olmak üzere bir dizi çevreye uyguladığı dile getirildi. Startup şirketinin Londra’daki Gatwich Havalimanı’ndan Amerikan sigorta devi AIG’ye varana kadar pek çok farklı ve önemli müşterisi olduğu da kaydedildi. Tüm bunların yanında, şirket Perşembe günü yaptığı yeni yatırımın duyurusunda dünya çapında 7000 kadar şebekede kullanıldığını açıkladı.

1 milyar dolarlık değerleme barajına ilk kez Mayıs ayında ulaşan Darktrace, o dönemde 1.25 milyar dolarlık piyasa değerine yükselmişti.

Darktrace 50 Milyon Dolar Yatırım Aldı Kısa süre önce unicornlar arasına katılan Darktrace, son 4 ayda da % 32’lik artışla değerlemesini 1.65 milyar dolara ulaştırmayı başardı. Bu noktada; bilgi teknolojisi araştırma grubu Gartner’ın siber güvenlik alanındaki harcamaların yıl sonuna kadar 114 milyar dolara ulaşacağını öngördüğü, rakaın geçen yıla kıyasla % 12.4 artacağı vurgulandı. Ayriyeten yapay zekanın toplam değerinin bu yıl 1.2 trilyon dolara ulaşacağı, geçen yıla kıyasla % 70 yükseleceği yönünde tahmin yürütüldü.

Öte yandan; 5 yıl önce kurulduğundan bu yana yaklaşık 230 milyon dolar finansman toplayan şirketin, kardan önce büyümeye önem verdiği söylendi

Darktrace 2013'te KurulduKeza Darktrace’in eş CEO’su Poppy Gustafsson da; “büyümeyi kapatabilir ve karlılığa geçebilirdik ancak biz yatırımcılarımızın genişlemeye devam etmemiz için şirketi destekledikleri şanslı bir pozisyondayız” sözlerini kullandı.

Kaldı ki şirketin son 12 ayda personel sayısında % 60’lık bir artış gösterip dünya çapında 750 çalışan sayısına ulaşması da siber güvenlik girişiminin büyümeye önem verdiğini gösteriyordu. Yatırımcılardan Vitruvian’ın yöneticisi Sophie Bower-Straziota da Darktrace’in birinci sınıf yapay zeka yeteneklerinin eşsiz bir kombinasyonunu oluşturduğunu dile getirdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Girişimcilik kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum