Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dardanel Hisseleri Niyazi Önen Gelişmesiyle Sert Düştü

Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Önen'in Dardanel'deki payı azalırken şirketin hisseleri sert düştü.
Dardanel Hisseleri Niyazi Önen Gelişmesiyle Sert Düştü
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Dardanel Önentaş Gıda Sanayi Anonim Şirketi (Dardanel) ortaklık yapısını değiştirdi. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamaya göre Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Önen’in Dardanel’deki payı azaldı.

Özel Durumlar Tebliği’nin 12-(4). maddesi gereğince yapılan açıklama Boğaziçi Beton, Dardanel Gıda ve Gedik Yatırım’da ortaklık yapısının değiştiği duyuruldu.

DARDL kodlu hisse senetleri dün 20,98 TL seviyesinde kapandıktan sonra 2 Haziran seansına 19,45 TL ile başladı.
Dardanel Hisse Sert Düştü
Kaynak: Piyasa.paratic.com

Açılışta görülen yüksek seviye 20,92 Türk lirası olurken bu aynı zamanda gün içi yükseği işaretledi. Bununla birlikte 19,45 TL, 22 Nisan’daki 18,25 TL’nin ardından hisselerin en zayıf değeri oldu.

Negatif seyrin sürdüğü Dardanel’de TSİ 11.13 sıralarında hisselerin yüzde 3,62 ekside hareket ettiği görülüyor. Kaybın sürmesi durumunda ilk destek seviyesi 19,40 TL’ye işaret ediyor.

23 Şubat’ta 39,50 lira ile tüm zamanların rekorunu kıran hisseler sonrasında başlattığı düşüş trendini 22 Nisan’a kadar sürdürdü. Buradan sonra yönünü yukarı çevirerek kayıplarının bir kısmını telafi etti.

GCM Yatırım Banner

Diğer taraftan Dardanel cephesinde yaşanan gelişmelerde dün KAP’a yapılan duyurunun öne çıktığı görüldü. Yapılan sermaye artırımı bildirimine göre şirketin, 53.281.753 TL değerindeki mevcut sermayesini 532.817.530 TL yükselterek 586.099.283 TL’ye çıkarmasına karar verildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.