Yatırım yapmaya başla!

Darbe Girişiminin THY’ye Maliyeti Hangi Düzeyde Oldu?

Darbe Girişiminin THY’ye Maliyeti Hangi Düzeyde Oldu?

15 Temmuz darbe girişiminin ekonomiye etkileri oldukça ağır olurken, Türk Hava Yolları’da bu gelişmeden olumsuz yönde etkilendi. Bilindiği üzere darbe girişimden kısa bir süre önce 28 Haziran tarihinde bombalı terör saldırısı gerçekleşmişti. Havacılık sektörü yaşanan bu gelişmelerden sert darbe alırken, THY’de mağdur olan kuruluşların başında yer alıyor. 28 Haziran’da gerçekleşen Atatürk Havalimanı saldırısı ve 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişiminin, THY’ye maliyetiyle ilgili olarak; THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, önemli açıklamalarda bulundu. Aycı’nın açıklamalarından öne çıkan bölümler ise şöyle;

“THY’nin zararı 40 milyon dolar”

Aycı yaptığı açıklamada; havacılık sektörünün Türkiye’de yaşanan gelişmelerden olumsuz yönde etkilendiğini söyledi. 28 Haziran günü yaşanan kanlı terör saldırısı ve 15 Temmuz günü yaşanan darbe girişiminin THY’ye tam 40 milyon dolara mal olduğunu belirten Aycı, negatif etkileri atlatmaya çalıştıklarını dile getirdi. Yaşanan süreç içerisinde biletleri kayıtsız şartsız değiştirme sözü verdiklerini belirten Aycı, kendilerini tercih eden misafirlerine büyük saygı duyduklarını ve her koşulda onların yanında olacaklarını vurguladı. THY ile İstanbul’un bütünleşme yaşadığını belirten Aycı, yaklaşık olarak 75 milyon yolcu kapasitesine ulaşıldığının altını çizdi.

“Sektörde toparlanma başladı”

Açıklamalarının ikinci bölümünde ise Aycı, havacılık sektöründe yaşanan olumsuz gelişmelerin ardından toparlanmaların başladığını söyledi. Aycı, negatif sürecin ardından bugünkü rakamları oldukça önemsediğini belirterek, THY’yi tercih eden yolcularla birlikte pozitif etkilerin artmaya devam edeceğini dile getirdi. Ayrıca Aycı, İstanbul’un güvenilir bir şehir olduğunu ve burada tatil yapmanın büyük bir ayrıcalık olduğunu ifade etti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum