Yatırım yapmaya başla!

Danimarka Merkez Bankası Başkanından “Bitcoin Ölümcül” Yorumu Geldi!

Çılgın yükselişiyle tüm dünyanın odak noktası haline gelen bitcoine karşı ciddi bir uyarı daha! Danimarka Merkez Bankası, sanal para birimine yatırım yapılmaması gerektiğini söyledi.
Danimarka Merkez Bankası Başkanından “Bitcoin Ölümcül” Yorumu Geldi!

Piyasa değeri astronomik rakamlara ulaşan bitcoin, tüm dünyayı, özellikle de Wall Street’i ikiye bölmüş durumda! Sonuçta; sadece birkaç ay önce 3 bin dolar seviyelerinde gezen bitcoin o kadar hızlı yükseliyor ki geçtiğimiz günlerde 19 bin 399 dolar rekoru ile gündeme oturmuştu.

İşte bu çılgın yükseliş sonucunda bazıları bitcoinin geleceğin para birimi olduğuna inanarak durumdan memnun oluyor, bazıları da bitcoin karşıtı yorumlarıyla insanları tehlikeye karşı uyarıyor. Ne var ki bitcoin, fikir ayrılıklarına yol açarak ilerlemeye devam ediyor. Danimarka Merkez Bankası tarafından yapılan açıklama da bu gerçeği bir kez daha kanıtlıyor.

Danimarka’yla birlikte merkez bankalarının bitcoin yorumları arasına bir yenisi daha eklenmiş oldu diyerek başlayalım.

Danimarka Merkez Bankası Bitcoin uyarısıZira Danimarka Merkez Bankası Başkanı Lars Rohde, bitcoini “ölümcül” sıfatıyla tanımlayarak kripto para biriminden uzak durulması gerektiğini söyledi.

Lars Rohde’nin yorumları bitcoinin balon olduğu görüşünü desteklerken, açıklamaları sanal para yatırımcılarını endişelendirdi.

Lars Rohde Bitcoine Karşı Uyardı Çünkü Rohde yapılan tüm uyarılara rağmen bitcoin almaya devam eden yatırımcıların, olası bir kayıp durumunda hiçbir resmi kuruştan yardım talep edemeyecekleri gerçeği üzerinde durdu. Gerçi bu uyarı ne kadar etkili olacak bilinmez ama yaşanabilecek olumsuzlukları önlemek adına harekete geçen Avrupa devletleri bir şeyler yapabilir.

Bilmeyenler için Fransa Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire’nin G20’de bitcoin konusunu masaya yatıracağını söylediğini belirtelim.

Fransa Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire’nin G20'de Bitcoin KonuşacakÖnümüzdeki Nisan’da Arjantin’de toplanacak G20’de bitcoin işlemlerine düzenlemeler getirilmesi için çalışacağını söyleyen Bruno Le Maire, G20 ülkelerinin konuyla ilgili olarak birlikte hareket etmeleri gerektiğini belirtti. Anlayacağınız; bitcoin karşıtları kripto para birimiyle alakalı uyarılar yapmaya hız kesmeden devam ediyor.

Daha geçtiğimiz gün CFTC’den bitcoin vadelileri uyarısı gelmiş, düzenleyici alıcılara eğitim çağrısında bulunmuştu.

Bitcoine Karşı Uyarı Yapanlar ÇoğalıyorAyrıca Nobel Ödüllü ekonomist Joseph Stiglitz de bitcoin yasaklanmalı yorumuyla gündeme oturmuş, bütün dijital paraların tehlikeli olduğu yönündeki sözleriyle dikkat çekmişti.

Uzun lafın kısası, ileride daha da değerleneceğini düşünüp de bitcoin almak, kumar oynamaktan pek farklı değil diye düşünüyorum. Yani bu bir nevi “ya tutarsa” olayına dönüşüyor. Peki, konu hakkında sizin fikriniz ne? Nihayetinde bitcoine en çok yatırım yapan ülkeler arasında Türkiye ilk sıralarda yer alıyor. Bitcoin çılgınlığı sizce nasıl sonuçlanacak dersiniz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum