Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Danimarkalı Bisiklet Üreticisi Biomega’dan Dört Tekerlekli Elektrikli Otomobil!

Danimarkalı bisiklet üreticisi Biomega, 2021 yılı için dört tekerlekli elektrikli aracını gösterdi. İşte detaylar...
Danimarkalı Bisiklet Üreticisi Biomega’dan Dört Tekerlekli Elektrikli Otomobil!
Yorum

Danimarka’nın tanınmış bisiklet üreticisi Biomega, dört tekerlekli ilk konsept aracını tanıttı! Şirket, daha çok farklı tasarımlarla bisikletlerini insanlara sunuyor. Biomega ürünlerini incelediğinizde Cargo Bikes kategorisi altında çok işlevsel, iki tekerlekli araçlarını gösteriyor. Projesinde daha ileri adımlar atarak, bisiklet haricinde dört tekerlekli aracını elektrikli motor düzeninde yapmayı planlıyor.

Şangay’da tanıtılan dört tekerlekli EV aracın ismine SIN verilmiş. Şirket, şehircilik yaşamında, insanlara en pratik ve temiz kaynaklı dört tekerlekli araç imal etmek istiyor. Bahsedilen konsept de istenilen şartlara uygun duruyor.

SIN, şekil itibariyle size ne çağrıştırıyor?

Biomega Sin Elektrikli Arac On GorunumTicari alanı bisiklet olduğu için sanki o yönde bir yorum yapmamız gerekiyor gibi. Yani SUV demek istesek de yapısal olarak araç farklı bir sınıfa kayıyor. Kesin olan şu ki SIN’de sade ve anlaşılır bir tasarım dili kullanılmış.

SIN Concept’in gövde malzemelerinde yoğun olarak cam kullanılmış. Far düzeneği bölgesinde yani ön kısımda çok bir şey yapılmamış.

Biomega, SIN için en hafif bileşenleri kullanıyor.

Biomega Sin Elektrikli Arac KoltuklarElektrikli aracın üretimi öncesinde yapılmak istenen tam olarak “mümkün olan en verimli şekilde zaman, para ve harcanan gücü en aza indirmek” şeklinde düşünülmüş. Hafif materyaller kullanılarak da elektrik motor üzerine aşırı baskı oluşturulmamış.

Minimalist yapıdaki şekliyle SIN’in görüş açıları çok geniş.

Biomega Sin Elektrikli Arac Cam TasarimGerçek hayata geçtiğinde bizleri neler bekler bilemiyoruz ancak şimdilik gösterilen elektrikli aracın tavan ve kapıları da cam olarak tasarlanmış. Cömert duruşunun içerisinde ise uzun yolculuklara uygun gözükmeyen otobüs tipi koltukları görmekteyiz.

Pillerle birlikte SIN’in ağırlığı toplam 950 kg.

Biomega Sin Elektrikli Arac KokpitHafif kompozit malzemeler sayesinde Biomega aracı 20 kWh‘lık pil paketiyle güzel menzillerin sunacağını söyleniyor. Ayrıca modüler yapıdaki piller zeminden alınarak, takas sistemi yapılabilecek!

Akslara yerleştirilen elektrik motoru, tatminkar güçler üretebilecek.

Biomega Sin Elektrikli Arac Piller MotorSIN toplamda 82 ps güç üretecek. 160 nm torkun açığa çıkmasıyla birlikte 13 saniyede 0-100 km aralığına çıkabilecek. Öte yandan maksimum hız için de tahmin edilen rakam 160 km/h!

İlginizi Çekebilir :

Skoda Ers Elektrikli Arac Projesinin Perdesini Araladi
Skoda eRS Elektrikli Araç Projesinin Perdesini Araladı!

Biomega, dar kentsel alanlarda manevra yapmanın kolay olacağını söylüyor. Yeni aracın farklı iş modellerinde kullanabileceği de eklendi. Mesela araç kiralama! Planlara göre şirket ilk yol üretim modellerini 2021 ile 2023 yılları arasında çıkarmayı planlıyor. Fiyat konusunda da bilgilendirme yaparak, yaklaşık 22.950 dolar olacağı aktarıldı. SIN EV hakkında sizin duygu ve düşünceleriniz nelerdir?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu