Yatırım yapmaya başla!

Oscar Ödüllü Daniel Day-Lewis’in Emeklilik Açıklamaları Şaşırttı!

Oscar ve Bafta Ödüllü başarılı oyuncunun emeklilik açıklamaları herkesi şaşırttı. Özellikle de oynadığı son filmi Phantom Thread’le ilgili sözleri ilgi çekti.
Oscar Ödüllü Daniel Day-Lewis’in Emeklilik Açıklamaları Şaşırttı!

ABD’de 25 Aralık’ta vizyona girecek olan Phantom Thread, Daniel Day-Lewis için büyük bir dönüm noktası oldu. Paraya ihtiyacım yok diyen George Clooney gibi emeklilik açıklamalarıyla tüm dünyayı şaşırtan Daniel Day-Lewis, sonunda sessizliğini bozdu.

W Magazine’e verdiği röportajda emekli olmaya nasıl karar verdiğini anlatarak Phantom Thread’le ilgili şaşırtıcı şeyler söyledi. Zira oyunculukla 12 yaşındayken tanışan usta aktör, bu kararının ardındaki nedenin son filmi Phantom Thread olduğunu belirtti.

60 yaşındaki aktör, son 10 yılın en iyi filmleri arasındaki There Will Be Blood’daki performansı ile En İyi Erkek Oyuncu dalında Oscar almıştı.

Daniel Day-Lewis, There Will Be Blood Performansı Ayrıca gerçek hikayeden uyarlanmış filmler listesinin vazgeçilmezlerinden olan 1989 yapımı My Left Food ile de ikinci Oscar’ını kazanmıştı. Daniel Day-Lewis’in başarısının bunlarla sınırlı kalmadığını, 2012 yapımı Spielberg filmindeki Abraham Lincoln performansıyla üçüncü kez Oscar’la taçlandırıldığını belirtelim.

Neticede; o sinema kariyeri boyunca pek çok başarılı yapımda yer aldı ve hayat verdiği her karakterle ne kadar yetenekli olduğunu tekrar tekrar kanıtladı.

Daniel Day-Lewis ve Başarılarla Dolu KariyeriAnlayacağınız; Daniel Day-Lewis’in emeklilik açıklamasının bu kadar ses getirmesi gayet olağan! Sıra dışı olansa usta oyuncunun emekliliğinin ardındaki nedenler!

Çünkü vedasının altınta Paul Thomas Anderson’ın 1950’lilerin Londra’sını konu alan drama filmi Phantom Thread yatıyor.

Daniel Day-Lewis, Phantom Thread'den Önce Emekliliği DüşünmüyormuşKaldı ki Day-Lewis’in filmi yapmadan önce oyunculuğu bırakmak gibi bir düşüncesi falan da yokmuş. Sinemaya bir gün veda edeceğini biliyormuş ama bunun yakın zamanda olmasını beklemiyormuş. Ancak Phantom Thread’in çekimleri sırasında ona tam olarak açıklayamadığı nedenlerden dolayı bir üzüntü çökmüş.

Ve “yapmam gereken bir şeydi” diye tanımladığı eylemi hayata geçirerek oyunculuğu bırakmış.

Verdiği karardan ötürü Phantom Thread’i izlemeyeceğini söyleyerek şaşırtan Day-Lewis, moda dünyasına giriş yapacağıyla ilgili söylentilerin de doğru olmadığını dile getirdi.

İleride ne yapacağını bilmediğini ama dünyayı farklı bir yoldan giderek keşfedeceğini belirten oyuncu, “mesela; boksa başlamak istiyorum” dedi. Kısacası; Daniel Day-Lewis oyunculuğa veda kararından vazgeçmeyeceğini açıkça belli etti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum