Yatırım yapmaya başla!

Daimler, Uber’in Rakiplerinden Taxify’a 175 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı!

Uber’in rakiplerinden Estonyalı Taxify, Daimler’dan aldığı 175 milyon dolarlık yatırımla Avrupa’nım unicornları arasına girmeyi başardı. Detaylar şöyle;
Daimler, Uber’in Rakiplerinden Taxify’a 175 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı!

2013 yılında Marcus Villig tarafından kurulan Taxify, Daimler’dan aldığı 175 milyon dolarlık yatırımla tüm dikkatleri üzerine çekti. Tallinn, Estonya merkezli girişim, konuyla ilgili açıklamasında yatırımı teknolojisini geliştirmek, ayrıca Avrupa ve Afrika gibi yerel pazarlarda genişlemek için kullanacağını belirti.

Öte yandan; yeni yatırım sayesinde Taxify’ın 1 milyar dolarlık değerlemeyi garantilediği ve Avrupa’nın unicornları arasına girdiği söylendi. Uber’in bir diğer rakibi MyTaxi’nin de sahibi olan Daimler’ın yatırım işleminin tamamlanmasının ardından Taxify’ın yönetim kuruluna katılacağı bilgisi de paylaşıldı.

Mercedes-Benz’in sahibi olan Alman otomotiv devi Daimler, Uber’e karşı Estonya merkezli Taxify’a yatırım yaptı.

Daimler Estonyalı Taxify'a 175 Milyon Dolar Yaptı Kaldı ki yatırım Daimler’ın bu alandaki ilk yatırımı da değildi. Uber’i n Avrupa’daki rakibi olarak da tanımlanan Taxify’a 175 milyon dolarlık finansman sağlayan Daimler, ayrıca MyTaxi’nin de sahibiydi. Almanya’nın öne gelen uygulamaları arasındaki MyTaxi’yi 2014 yılında tamamen satın alan Daimler, bu alanda söz sahibi olacağının sinyallerini yıllar öncesinde vermişti.

Daimler’ın 175 milyon dolarlık finansman sağladığı yatırım turuna; Avrupalı Korelya Capital, Didi Chuxing ve fintech girişimi Transferwise‘ın sahibi Taavet Hinrikus öncülük etti.

Taxift DEğerlemesini 1 Milyar Doların Üzerine Çıkarmayı BaşardıDaimler’ın yatırımın hemen ardından yönetim kurulunda yer alacağı ve her iki tarafın da bu işbirliğinden memnun olduğu ifade edildi. Daimler Financial Services’in yöneticilerinden Joerg Lamparter de Taxify’ın şirketin mevcut ve geniş kapsamlı mobilite hizmetleri portföyüne ideal bir katkı sağlayacağını dile getirdi.

Sonuçta Taxify, halihazırda kayıtlı 10 milyon müşteriye sahip ve 25 ülkede başarıyla faaliyet gösteriyor.

Taxify Yatırımını Teknolojisini Geliştirmek ve Büyümek için KullanacakTüm bunların yanında Taxify’ın geçen yıl, Uber için kilit pazarlardan olan Londra’ya giriş yaptığını da belirtelim. Batı Avrupa’da genişleme politikası içinde Londra’ya giren Taxify, o ay içerisinde kullanıcı kazanmak için % 50’lik indirimler yapmış ve kenttekiler şirkete epey sıcak yaklaşmıştı.

Ayrıca rakiplerine kıyasla kullanıcılardan daha küçük komisyonlar alacağını belirtmiş, halihazırda yasaklanmış olan Uber’in yokluğunu akıllıca kullanmıştı. Kısacası; Daimler’dan da büyük bir yatırım alan ve bu yatırımı daha da büyümek için kullanacağını duyuran Taxify, girişimin adını ileride çok daha fazla duyacağız gibi görünüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum