Yatırım yapmaya başla!

Daimler-BYD Ortaklığından Çıkan Denza X Tanıtıldı!

Denza X, yeni yapısında ve özel motorlarıyla Çinli müşterilerin gönlünü çalmaya çalışacak.
Daimler-BYD Ortaklığından Çıkan Denza X Tanıtıldı!

BYD Auto, Tsinchuan Otomobil Company’i 2002 yılında devralmasıyla 2003’te kurulan bir Çinli şirkettir. Firma bünyesinde otobüs, elektrikli bisiklet, forklift, şarj edilebilir pil ve kamyon üretimi yapmakta. Daimler ile Çin pazarı için 50:50 ortaklık yapan BYD, Denza markası altında elektrikli araçlara yönelik geliştirmeler yapılıyor.

Çin’in otomotivdeki hızlı çıkışlarına bir örnek olan SUV, yerinde ve beğenilebilecek bir tasarımla geliyor. Aracın iyi duruş ve anlatacağımız teknolojik şekline göre bazı eksikler var ve onları sizlere söyleyeceğiz…

Daimler-BYD SUV’u geniş gövde ölçülerine sahip.

Yeni Denza X SUV BYD Daimler21. yüzyıl araç tasarım modasında LED düzen farlar, sportif tamponlar ve bir takım özel yenilikler eklenmiş durumda. BYD’de yeni trend çizgilerini takip ederek, kapılı bir ön burun üzerine lazer LED teknolojili aydınlatma yerleştirmiş. Üst çizgi ışıklarının orta kısımdan bağlanan krom çubukla birleştirilmesi göze hoş geliyor.

Denza X’in tamponunu sanki AMG yapmış gibi duruyor.

Denza X Crossover’ın tok duran bir tamponu var. Kaşık şeklindeki süs noktaları, modelin daha sağlam gözükmesini sağlamış. Alt kısma eklenen krom dokunuşlar da aynı şekilde! Denza X’in uzunluğu 4.89 metre ve 7 kişilik koltuk yapısını kaldıracak yeterlilikte.

Daimler BYD aracının tanıtımında kullanılan jant yapısı 5 kollu olup, bu şekilde gelmesini umuyoruz. Çamurluklar hafif genişlikteki kemerlere sahip. Kia araçlarına benzettiğimiz arka bölüm, birleşik ve üstte konumlu stop lambalara sahip. Denza X’in genel olarak arka hatları da güzel duruyor.

Eleştiri kısmında ise Denza X’in yenilemesi ve çıkış zamanına göre kameralı bir dikiz aynasına sahip olmasını beklerdik .

Denza X, EV ve PHEV olmak üzere iki farklı varyantla üretilecek.

Çinli Denza müşterileri isterlerse bir EV veya PHEV motorlu X Crossover seçebilecekler. PHEV’de 2.0L turbo benzin motoruna iki elektrik motoru destek verecek. Ön ve arka aksa olmak üzere yerleştirilen motorlar bulunacak. Sanırız bu kısımda benzin motor sadece pillerin şarjlarını kontrol etmesi için koyulmuş. Toplamda model 400 beygir güce sahip olacak ve 5 saniyenin altında 0’dan 100 km/s’ye kalkış yapabilecek.

Tamamen elektrikli Denza X, 245 ps güç alacağı tek bir elektrik motoruna sahip. NEDC’e göre tek bir şarjla 500 km gideceği söyleniyor. O gerçek yaşam koşullarında daha az rakam verecektir. Modelin Kasım ayında satışlarının başlatılması ve 2020 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Araç hakkında sizin görüşleriniz neler?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum