Yatırım yapmaya başla!

Daimler ve Bosch Kaliforniya’da Üst Seviye Otonom Pilot Projesini Başlatıyor!

Kendi alanlarında dünyanın en büyükleri otonom araç geliştirmesinde buluştu. Daimler ve Bosch bu sefer otonom seviye 4 ve 5'i deneyecek!
Daimler ve Bosch Kaliforniya’da Üst Seviye Otonom Pilot Projesini Başlatıyor!

Alman Daimler ve Bosch 2019 yılının ikinci yarısında otonom araç pilot özelliğini başlatacağını duyurdu. Özerk sürüş tekniklerinde atılan ileri adımlar ile şirketlerin seviyeleri artıyor. Ortalama olarak günümüzde 2. seviye otonom sürüş özelliği kullanılmakta. Bazı anket ve testlerde yeni otomatik pilot özelliğinin güvensiz olduğu söyleniyor. Konu hakkında Tesla konuya açıklık getirerek “Modellerimizin tamamen bağımsız, asistan tarafından kullanılabileceği algısı olduğu için bir süre bu özelliği durduruyoruz” diyerek, durumdan söz etti.

Mercedes-Benz, Bosch otonom teknik programları altında S Sınıfı için gerekli donanımlar yaparak, belirli bir güzergahta denemelere başlayacak. Farklı duruşuyla her yerden belli olacak bu araç, yüksek seviyede ilerleyişini gerçekleştirecek.

Mercedes – Bosch Programında Seviye 4-5 Özellikleri Olacak

Mercedes - Bosch Programında Seviye 4-5 Özellikleri OlacakUber-Volvo’nun bisikletli bir sürüceye çarparak ölümüne yol açtıktan sonra hemen hemen tüm şirketler otonom araçlarını caddelerden çekmişti. Yapılan incelemede yeni özerk sürüş tekniğinin halen daha cisim veya insan algılamasında zorluk çektiği söylenmişti.

Geleceğin trafiğini şekillendirme amaçlı yapılan bu çalışmada, Daimler Mobilite hizmetleri; karayollarında güvenliği artıracak, trafik akışını geliştirecek ve en önemlisi ölüm oranlarını düşürecek gelişmeler yapmak istiyor.

Seviye 4 ve 5 otonom özellikleriyle donatılacak Mercedes S, San Jose yakınlarındaki San Carlos ve Stevens Creek koridorunda özerk sürüş uygulamalarını yapacak.

Aracın testler sırasında toplanması gereken veriler bir uygulamaya ile alınabilecek. Bosch sözcüsü Tim Wieland, şirketlerin filoda ne kadar araç kullanacakları veya çalışma saatlerini henüz belirleyemediklerini söyledi.

Daimler ve Bosch yaklaşık 2016 yılından beri otonom araçlar üzerinde beraber çalışıyorlar. Bunu Stuttgart ve Silikon Vadisi’nde yapıyorlar. İkilinin faaliyetleri burada da  bitmiyor ve Nvidia ile otonom modeller üzerine anlaşma yaparak “Drive Pegasus” adlı yapay zeka platformunu oluşturmak için imza attılar.

Son açıklama San Jose Belediye Başkanı Sam Liccardo’dan geldi. Liccardo, “Pilot proje, otonom araçların gelecekteki ulaşım ihtiyaçlarını daha iyi karşılayabilmemize nasıl yardımcı olabileceğini keşfetmek için bir fırsat.” dedi.

Son otonom geliştirme de Bosch ve Daimler’den gelmiş oldu. Yapılacak yorum ise dünyada araç teknolojisinden anlayan en büyük iki firma bir araya gelerek geleceğin araç trafiğini şekillendirmeye çalışacaklar…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum