Yatırım yapmaya başla!

Daikin Türkiye Sermayesini 150 Milyondan 1 Milyar 100 Milyon Liraya Çıkardı

Daikin Türkiye yatırımlarını ve faaliyetlerini artırmak amacıyla, 150 milyon lira olan sermayesini 1 milyar 100 milyar liraya yükseltti.
Daikin Türkiye Sermayesini 150 Milyondan 1 Milyar 100 Milyon Liraya Çıkardı

Dünyanın klima uzmanı sloganıyla bilinen, ısıtma ve soğutma sistemleri üreten Daikin, Türkiye’ye 2011 yılında adım atmıştı. O dönemde 150 milyon TL ödenmiş sermaye ile pazara giriş yapan Daikin Türkiye, yatırım ve faaliyetlerini artırmak amacı ile öz sermayesini 1 milyar 100 milyon liraya çıkardı.

İklimlendirme sektöründe faaliyet gösteren ve dünyanın önde gelen markalarından biri olan Japon Daikin, birçok ülkede pazarın en önemli temsilcileri arasında yer alıyor. 2011 yılında faaliyet göstermeye başlayan Türkiye ayağı ise o dönemden bu yana yaklaşık 8,5 kat büyüme sağladı. Şirketin CEO’su Hasan Önder sermaye artırımı ile ilgili olarak yaptığı açıklamada 2020 yılında hedeflerinin 3 milyar TL ciroya ulaşmak olduğunu söyledi.

Daikin Türkiye yeni ürünlerin üretimini yapmak ve elini güçlendirmek amacıyla sermayesini 950 milyon TL artırdı.

Daikin Türkiye Sermaye Artırımı2018 yılındaki duruma kıyasla birçok yenilik ve enerji tasarrufu yaptıklarını söyleyen Önder, bu sayede hızlı bir büyüme sağladıklarını açıkladı. Sektördeki teknolojiler geliştikçe kendilerinin de Türkiye pazarına ve CIS ülkelerine uygun sistemler geliştirmeye, fabrika yatırımlarını artırmaya odaklandıklarını anlattı.

Geçen yıl split klima ihracatında rekor kırdıklarını, elde ettikleri başarılar sayesinde ülke ekonomisine ve istihdama katkı sağlamaya devam edeceklerini belirtti. 2011 yılından bu yana her yıl çift haneli büyüme gösteren Daikin Türkiye’nin 2020 yılında 3 milyar TL ciroya ulaşmasının hedeflendiğini açıkladı.

2018 yılı için konulan %20’lik büyüme hedefinin üzerine çıkıldı.

Hasan ÖnderGeçen yıl konulan büyüme hedefinin çok daha üzerinde başarı sağladıklarını belirten Önder 1,7 milyar liralık ciro elde ettiklerini açıkladı. Pazara girdikleri 8 yıl içerisinde ise yaklaşık 8,5 katlık bir büyüme sağladıklarını söyledi.

2016 yılında 1 milyar TL ciro, 2017 yılında ise 1000 kişilik istihdam barajının aşıldığını şu anda ise 1300 kişilik çalışan sayısına sahip olduklarını dile getirdi. Son dört yıl içerisinde büyüme hızlarının %100’ü geçtiğini ifade eden Önder, bu yıl sonu için öngörülen ciro hedefinin 2,2 milyar TL olduğunu açıkladı.

Hem soğutma hem de ısıtma alanında daha iyiye gitmek için çalışmalar yaptıklarını, 2018 yılında elde edilen 500 milyon liralık cironun sadece ısıtma ürünlerinden geldiğini belirtti. Yatırımların sadece bu alanlarla sınırlı kalmayacağını söyleyen Önder, gelecek üç yıl içerisinde 50 milyon Euro daha yatırım yapmayı planladıklarını aktardı.

Daikin Türkiye 44 ülkeye birçok ürünü kapsayan ihracat yapıyor.

Farklı Alanlara YatırımYenilikçi ürünler üreterek pazardaki paylarını artırmaya çalıştıklarını belirten Önder, özellikle ısıtma ürünlerine Avrupa’dan ve CIS ülkelerinden çok fazla talep olduğunu anlattı. Türkiye’nin söz konusu talepleri karşılayabilmesi için çok daha fazla yatırıma ihtiyaç duyduğunu, bu nedenle sermaye artırımı kararı aldıklarını belirtti. Özellikle yakın zaman sektörde görülecek hibrit gibi cihazlarına yatırım yaptıklarını, geleceğin ihtiyaçlarını şimdiden görüp, analiz ederek buna göre hareket ettiklerini belirtti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum