Yatırım yapmaya başla!

Daha Güzel Bir 2017 için Alınması Gereken Kararlar

Arkamızda bırakmaya sayılı günlerin kaldığı 2016 için ne düşünüyorsunuz? Bu seneyi başarıyla tamamlanmış bir yıl olarak görüyor musunuz? Ya da yapmak istediğiniz şeyleri yapabildiniz mi? Diğer bir deyişle; 2016’nın başında aldığınız kararların ne kadarını uygulayabildiniz?
Daha Güzel Bir 2017 için Alınması Gereken Kararlar

Evet, her sene olduğu gibi bu sene de yeni kararlar almanın zamanı geldi. Peki, bu yıl alacağınız kararların, diğerlerinden farklı olmalarına ne dersiniz? Hem alacağınız kararlar hem de o kararları uygulamak açısından diyorum! Büyük bir farklılık yapmak istemez misiniz? Elbette, istersiniz! Ya da istemelisiniz, diyeyim. Çünkü daha güzel bir yıl geçirmeyi kesinlikle hak ediyorsunuz.

Sonuç olarak; yeni yıl kararlarınız konusunda hala net değilseniz ve 2017’nin size iyi şeyler getirmesini istiyorsanız aşağıdaki tavsiyelere kulak vermeniz gerektiğini bilmelisiniz. Çünkü bugün daha güzel bir yıl için 2017’ye girmeden alınması gereken kararlardan bahsedeceğiz. Yapmanız gereken tek şey, bu yeni yıl kararlarını inceleyip, ihtiyacınız olanları kendi listenize kaydetmek!

İşte hayatınızı güzelleştirecek 13 yeni yıl kararı:

Kötü Alışkanlıklardan Kurtulmak!

Kötü Alışkanlıklardan Kurtulmak!En klişe yeni yıl kararına öncelikli olarak yer vermek istedim. Çünkü sayısız insanın, yeni yıla bu kararla girdiğini ama aynı kararın genel olarak uygulanamadığını biliyorum. İşte siz bunu yapmamalısınız! Kötü alışkanlıklarınız varsa -ki umarım yoktur- onları 2016 ile birlikte arkanızda bırakmalısınız. Hem günümüzde kötü alışkanlıklarını bırakmak isteyen kişilere sunulan bir sürü farklı yöntem var. Yani öyle “bırakamıyorum, elimde değil, çok kötü oluyorum…” gibi bahanelerin altına sığınma şansınız da gerek yok. İşte bunu kabul etmeli ve 1 Ocak’ta kendinize temiz bir sayfa açmalısınız.

Daha İyi Bir Kariyer için Uğraşmak!

Daha İyi Bir Kariyer için Uğraşmak!İş hayatınız sizin için ne kadar yolunda gidiyor? Yeni yılda kariyeriniz için iyi bir şeyler yapmak istemez misiniz? O zaman daha başarılı bir kariyere ulaşmak için çaba göstermelisiniz. Başarınızın önünde duran engelleri ortadan kaldırmalı ve ihtiyacınız olan diğer başarı niteliklerini kendinize katmayı öğrenmelisiniz. Hatta yeri gelmişken size, 2016’da Paratic’in en çok okunan kariyer yazılarını incelemenizi öneririm. Emin olun, bu yazının içinde daha başarılı bir kariyer için ihtiyacınız olan her türlü bilgiyi bulacaksınız.

Çevre Edinmek!

Çevre Edinmek!Çevre edinmek mi? Evet evet, tam olarak bunu söylüyorum. Daha güzel bir 2017 geçirmek istiyorsanız çevrenizi genişletmeli; diğer bir deyişle yeni insanlarla tanışmalısınız. Tabii, burada size önünüze gelen herkesle tanışın, demediğimi de ayrıca belirtmek isterim. Yani “gereksiz” denilebilecek insanlarla değil, size olumlu şeyler katacak insanlarla tanışmalısınız. Böylece hem iş hayatınızda faydasını göreceğiniz yeni bağlantılar kurmuş hem de çok daha renkli bir sosyal çevre edinmiş olacaksınız.

Yeni insanlarla tanışmak için kullanabileceğiniz taktikler neler, öğrenmek için tıklayın!

Mutlu Olmayı Engelleyen Davranışlardan Kurtulmak!

Mutlu Olmayı Engelleyen Davranışlardan Kurtulmak!Daha güzel bir 2017 için almanız gereken yeni yıl kararları arasında, mutluluğunuzu engelleyen davranışlardan kurtulmak da olmalı! Mesela ne gibi mi davranışlar mı? Hemen birkaç küçük örnek vereyim. Örneğin; diğer pek çok kişi gibi siz de başarınızı başkalarının başarılarıyla kıyaslıyor olabilirsiniz. Ya da sizi kötü etkileyen negatif insanları, hayatınızda tutuyor olabilirsiniz. Veya korkularınızdan kaçıyor, her şeyden şikayet ediyor, paranın amaçtan ziyade araç olduğunu göremiyor ve bunlara benzer başka hatalı davranışlar sergiliyor olabilirsiniz. İşte bu yanlış hareketler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmalı ve onlardan kurtulmayı kendinize yeni yıl ödevi olarak vermelisiniz.

Mutluluğunuzun önünde duran kötü davranışlar hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşın!

Zengin Olmak!

Zengin Olmak!“Yok artık! Yeni yılda zengin olmak mı? İmkansız!” Öncelikle şu basmakalıp düşüncelerinizden bir kurtulun! Çünkü zengin olmanızın önündeki en büyük engellerden bir tanesi, zaten bu düşünce tarzı! Sonuçta; zengin olmak öyle düşündüğünüz kadar uç bir şey değil! Özellikle de bilginin elimizin altında olduğu şu zamanda! Yani daha çok para kazanmak, hayatınızı zengin biri olarak sürdürmek istiyorsanız ilk başta bu hayalinizi gerçekleştireceğinize inanmalı, sonrasında da yapmanız gerekenleri yapmaya başlamalısınız.

Zengin olmak için doğru yolda olup olmadığınızı buradan öğrenebilirsiniz!

Hayatı Kolaylaştırmayı Öğrenmek!

Hayatı Kolaylaştırmayı Öğrenmek!Daha güzel bir hayat, aynı zamanda daha kolay bir hayat, değil mi? O zaman yeni yıl kararlarınızın arasına “hayatı kendim için kolaylaştırmak” şeklinde bir madde de eklemelisiniz. Böylelikle yaşamınızda sizi üzen, yoran, zorlayan şeylerden bir nebze de olsa kurtulacak, çok daha rahat bir nefes alarak yolunuza devam edebileceksiniz. Peki, hayatınızı kolaylaştırmak için yapabileceğiniz şeyleri biliyor musunuz? Hayır mı? O zaman hemen aşağıdaki yazıya göz atın derim.

İnceleyebilirsiniz: Hayatı Farklı Yönlerden Kolaylaştıracak Küçük Hileler

Daha Çok Para Biriktirmek!

Daha Çok Para Biriktirmek!Bunun için de önünüze belirgin hedefler koymanızı öneririm. Örneğin; “Ocak ayında kenara şu kadar lira koyacağım,” demeli ve tabii ki dediğiniz şeyi hayata geçirmelisiniz. Daha çok para biriktirme kararınızı uyguladığınızda, isteklerinize çok daha rahat ulaşabilecek, aynı zamanda kenarda paranız olduğu için kendinizi çok daha güvende hissedeceksiniz. Hem yarınlarınız hem de gerçeğe dönüştürmek istediğiniz hayalleriniz için ihtiyacınız olan bu birikim önerisini kesinlikle dikkate almalısınız, derim. Hatta isterseniz buradan birikim yapmakla ilgili bir sürü farklı içeriğe ulaşabilir, kendinize yeni para biriktirme yöntemleri bulabilirsiniz.

Daha Az “Keşke” Demek!

Daha Az “Keşke” Demek!Harika bir 2017’niz mi olsun? O zaman sayılı günler sonra gireceğimiz sene içinde, daha az “keşke” diyecek şekilde hareket etmelisiniz. Yani pişmanlık duygusunu yaşamadan, pişman olabileceğiniz şeylerden kaçınmalı, hayatınızı hem kalbinizin hem de mantığınızın sesini dinleyerek yönetmelisiniz. Anlık zevkler uğruna sonradan üzüleceğiniz şeyler yapmamalı, attığınız her adımın iyi ya da kötü bir sonucu olacağının farkına varmalısınız.

Daha güzel bir yıl için hemen şimdi “keşke” demekten kendinizi nasıl kurtaracağınızı öğrenin!

Zaman Konusunda Daha Dikkatli Davranmak!

Zaman Konusunda Daha Dikkatli Davranmak!İnsanların mutsuz ve başarısız olmalarındaki en büyük nedenlerden bir diğeri de zamanın yanlış kullanımı! Daha doğrusu, zaman yönetimi konusundaki hatalı yaklaşımlar! İşte bu nedenle; size 2017’de zamanınızı doğru kullanmanızı öneriyorum. Hem iş hem de özel hayatınızda başarılı olmak ve koşuşturmaktan kurtulmak istiyorsanız bu tavsiyeme kesinlikle kulak vermelisiniz. Çünkü akıp giden zamanı yakalamanın tek yolu bu!

Zaman yönetimi konusunda başarılı olmak için yapmanız gerekenleri buradan öğrenin!

Sağlıklı Yaşamak!

Sağlıklı Yaşamak!Bu seneden daha güzel bir yıl geçirmek mi istiyorsunuz? O zaman sağlıklı yaşamaya başlamalısınız. Ne bileyim, daha çok hareket etmeli, daha düzgün beslenmeli, hayatınıza yeni ve çok daha sağlıklı alışkanlıklar katmalısınız. Mutlu ve başarılı olmak istiyorsanız sağlığınızın kıymetini bilmeli ve bedeninize zarar veren bütün kötü davranışlarınızdan kurtulmalısınız.

Daha sağlıklı bir yaşam için yapabileceğiniz basit şeyleri buradan öğrenin!

Hayallerin Peşinden Daha Çok Koşmak!

Hayallerin Peşinden Daha Çok Koşmak!Bu seneden daha güzel bir yıl geçirmek istiyorsanız hayallerinizin peşinden daha çok koşma kararı almalısınız. Yani şimdiye kadar ertelediğiniz ne kadar isteğiniz varsa hepsini bir bir düşünmeli, 2017’de hayata geçireceklerinizi yapacağınız listeye eklemelisiniz. Diyelim ki yıllardır yurt dışına çıkmak istiyor; ama bunun için bir fırsat yaratamıyorsunuz. Bu sene bütün meşguliyetlerinizden kurtulmalı ve istediğiniz o yurt dışı seyahatine çıkmalısınız.

Hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için izlemeniz gereken yolları buradan öğrenin!

Daha Çok Tasarruf Etmek!

Daha Çok Tasarruf Etmek!Daha çok tasarruf etmek de 2017 yılını güzelleştirmek için yapmanız gerekenler arasında. Anlayacağınız, parayla ilgili alışkanlıklarınız arasına, daha çok tasarruf etme seçeneğini de eklemelisiniz. Müsrifçe davranmaktan kaçınmalı, kullanabileceğiniz bir dizi farklı tasarruf yöntemi olduğunu bilmelisiniz. Sonuçta; daha çok tasarruf ettikçe, daha iyi maddi koşullara sahip olacak, doğal olarak da yeni yılı çok daha iyi bir şekilde geçireceksiniz. İşte hemen şimdi incelemeniz gereken tasarruf yazıları:

Yeni Şeyler Öğrenmek için Daha Çok Zaman Ayırmak!

Yeni Şeyler Öğrenmek için Daha Çok Zaman Ayırmak!Kararlarınız arasına “yeni şeyler öğren” maddesini de eklemelisiniz. Böylece hem çok daha başarılı hem de çok daha mutlu olursunuz. Ve bu noktada işinizi kolaylaştırmak adına birkaç küçük öneri verebilirim. Öncelikle öğrenmek istediğiniz ya da merak ettiğiniz konuların bir listesini yapın. Sonra listenizdeki maddeleri bir bir düşünerek (öğrenmek için ne kadar süreye ihtiyaç duyacağınız, o şeyi öğrenmek için uygun mevsimin, ayın olup olmadığı), onları aylara bölün. Hem öğrenecekleriniz gözünüzde büyümeyecek hem de planlı hareket etmiş olacaksınız.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Kişisel Gelişim kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum