Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Daha Güçlü Küresel Ekonomi Bekleyenlerin Oranı %13’e Sert Düştü

Küresel ekonominin önümüzdeki 12 ayda düzeleceğini söyleyenlerin oranı, Nisan 2020’den bu yana en düşük seviyeye geriledi.
Daha Güçlü Küresel Ekonomi Bekleyenlerin Oranı %13’e Sert Düştü

Bank of America tarafından yayımlanan son ankete göre katılımcıların yalnızca onda biri, önümüzdeki aylarda daha güçlü bir küresel ekonomi bekliyor. Bu geçen Nisan ayındaki ilk COVID-19 paniğinden bu yana en düşük oranı temsil ediyor.

Bank of America’nın Eylül ayına ilişkin fon yöneticileri anketine göre küresel ekonominin önümüzdeki 12 ayda düzeleceğini söyleyen net oran %13’e düştü.

Bu Ağustos ayına göre 14 puan düşerken Mart 2021’deki yüzde 91’lik zirvenin epey altında kaldı.

Benzer şekilde, artan kâra yönelik beklentiler de yüzde 12’ye düşerek Mayıs 2020’den bu yana en kötü okumayı işaretledi. Aynı zamanda anket Eylül ayında yatırımcıların, Japonya’daki artışın öncülüğünde malzeme, emtia ve enerji kazanımlarıyla birlikte küresel döngülere maruz kalmalarını artırdıklarını ortaya serdi.

9 Eylül’de sona eren anket, yönetimi altında 839 milyar dolar bulunduran 258 yöneticiden oluşuyor.

Diğer taraftan Uluslararası Para Fonu (IMF), 2021 yılına ilişkin küresel ekonomik büyüme tahmininde değişikliğe gitmemişti. Temmuz raporunda IMF ekonomik beklentilerin Nisan ayından bu yana ülkeler arasında daha da farklılaştığı konusunda uyarıda bulunmuştu.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum