Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Daha Güçlü Küresel Ekonomi Bekleyenlerin Oranı %13’e Sert Düştü

Küresel ekonominin önümüzdeki 12 ayda düzeleceğini söyleyenlerin oranı, Nisan 2020’den bu yana en düşük seviyeye geriledi.
Daha Güçlü Küresel Ekonomi Bekleyenlerin Oranı %13’e Sert Düştü
Son Güncelleme: 
Yorum

Bank of America tarafından yayımlanan son ankete göre katılımcıların yalnızca onda biri, önümüzdeki aylarda daha güçlü bir küresel ekonomi bekliyor. Bu geçen Nisan ayındaki ilk COVID-19 paniğinden bu yana en düşük oranı temsil ediyor.

Bank of America’nın Eylül ayına ilişkin fon yöneticileri anketine göre küresel ekonominin önümüzdeki 12 ayda düzeleceğini söyleyen net oran %13’e düştü.

Bu Ağustos ayına göre 14 puan düşerken Mart 2021’deki yüzde 91’lik zirvenin epey altında kaldı.

Benzer şekilde, artan kâra yönelik beklentiler de yüzde 12’ye düşerek Mayıs 2020’den bu yana en kötü okumayı işaretledi. Aynı zamanda anket Eylül ayında yatırımcıların, Japonya’daki artışın öncülüğünde malzeme, emtia ve enerji kazanımlarıyla birlikte küresel döngülere maruz kalmalarını artırdıklarını ortaya serdi.

9 Eylül’de sona eren anket, yönetimi altında 839 milyar dolar bulunduran 258 yöneticiden oluşuyor.

Diğer taraftan Uluslararası Para Fonu (IMF), 2021 yılına ilişkin küresel ekonomik büyüme tahmininde değişikliğe gitmemişti. Temmuz raporunda IMF ekonomik beklentilerin Nisan ayından bu yana ülkeler arasında daha da farklılaştığı konusunda uyarıda bulunmuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu