Yatırım yapmaya başla!

Tasarımcı Laurent Schmidt “Dacia Logan”ı En Az Talisman Kadar Lüks Hale Getirdi!

Dacia Logan modeli biliyoruz ki makul araç olarak satılan bir otomobildir. Bu arabayı daha üst segmentte hayal eden bir tasarımcı Logan'ı neredeyse bir Talisman'a dönüştürmüş!!!
Tasarımcı Laurent Schmidt “Dacia Logan”ı En Az Talisman Kadar Lüks Hale Getirdi!

Tasarımcılar ve kullandıkları diller bazen hayretler içerisinde bakmamıza neden oluyor. Hele ki olay otomobiller üzerineyse, şaşkınlık dereceleri kat kat artıyor. Kağıda dökülen tasarımların bir kısmına inanır gözlerle bakarken bir kısmına da gerçekten bir şey ifade etmiyor. Ayrıca bu ustaların yaptıkları sadece bir arabayı ekstralarla doldurmak değil. X-Tomi gibi en lüks araçların en boş hallerini de hayal edip çizebilirsiniz!

Dönelim Dacia konumuza. Bağımsız bir tasarımcı tarafından ele alınan Logan’ı eminim ki kimse bu şekilde hayal etmemiştir. İşin gerçeği biraz sonra vereceğimiz donanımları bu arabada kimse hayal etmez. Bildiğimiz gibi Dacia Logan her ülkeye göre değişiklik gösteriyor. Yani bizlerinde kullandığı Clio sedan model kasası, diğer ülkelerde Logan olabiliyor. Bakalım haddiden fazla lüks olan Logan’na hangi eklemeler yapılmış.

Dış yapısında ince ve bir o kadar göze güzel gelen çalışmalar var.

Dacia Logan Lüks Tasarım

Tasarımcı da biliyormuş bir arabada premium hava oluşturulacaksa krom vede piano black detayları kullanılması gerektiğini. Başlıyoruz! Logan’ın far yapısı c tipi Led aydınlatmalarla süslenmiş. Aşağı kısımlarda havalandırma çerçevesi krom çıtayla desteklenmiş.

Izgara bölümü daha değişik şekillerde düşünülüp, marka ismi bölgesine  yine tasarımı güzel krom ayrıntı verilmiş.. Keza arka kısmı da farklı difüzör ve farlarla ele alındığını görüyoruz.

Dünya üzerinde Logan’ı tasarımcı Laurent Schmidt’ten başka böyle hayal eden olabilir mi?

Dacia Logan Talisman Tasarımı

Hayal edebilir ancak derecesi eminim ki böyle olmaz. Logan’ın sınıf atlama projesinde yüklemeler direk iç mekana olmuş. Şu anda sizin ne gördüğünü bilmiyorum ancak ortamda farklı markaların birleştirilmesi var.

Orta konsolun Megane veya Talisman tarzına ait olan dik ekran olduğu aşikar. Direksiyon ve havalandırma mazgallarına baktığımızda da Mercedes’in yeni A serisi iç yapısına benziyor. Deri koltuk, kapı döşemeleri ve ambiyans aydınlatmaları da Talisman’a yükleyebiliriz.

Gerçekleri konuşmak gerekirse istemsiz bir şekilde Logan oldukça hoşuma gitti. Bunu hayal etmenin zor olmasının yanı sıra, öğeleri bu denli düşünmekte bir hayli zor olsa gerek. Keşke benim olsa dermisiniz bilmiyorum!

Proje gerçekten çok güzel olsa da Dacia’nın böyle bir şeyi ele almayacağını başından söyleyelim. Eğer ki ben herkesten farklı olmak istiyorum fikri varsa, sizde böyle bir Logan yapabilirsiniz!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum