Yatırım yapmaya başla!

Cybereason Halka Arz Öncesinde Softbank’tan 200 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Boston merkezli siber güvenlik girişimi Cybereason, Salı günü Japonya’nın SoftBank’ından ve iştiraklerinden 200 milyon dolarlık fon topladığını duyurdu.
Cybereason Halka Arz Öncesinde Softbank’tan 200 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Boston merkezli siber güvenlik girişimi Cybereason, bugün Japon devi Softbank ve iştiraklerinden 200 milyar dolarlık fon topladığını duyurdu. Yeni yatırım, 2012’de kurulduğundan bu yana toplanan fon miktarını 400 milyon dolara çıkardı. Softbank’ın dışında diğer destekçiler arasında Lockheed Martin, CRV ve Spark Capital’in olduğu söylendi.

Ancak girişim, yeni yatırımla ulaşılan değerlemeyi açıklamadı. Forbes ise değerlemenin 389 ila 900 milyon dolar arasında olduğunu yazdı. Cybereason’un CEO’su ve kurucu ortağı Lior Div, yaptığı bir açıklamada yeni fonların ortak topluluklarıyla birlikte küresel genişlemelerini büyütmek için kullanılacağını söyledi.

Girişimin genel merkezinin Boston’da bulunduğu ve Tel Aviv, Tokyo, Londra ve Sidney’deki ofislerinin yanı sıra tüm kıtalarda bir varlığının olduğu aktarıldı.

Cybereason Softbank Yatırım Açıklaması  Lior Div, Cybereason’un araştırmaya ve geliştirmeye de yatırım yapacağını ve bilgisayar korsanlarının bir adım önünde kalmak için potansiyel satın alma fırsatlarına bakacağını dile getirdi. Bir basın açıklamasında şirket, çekirdek uç nokta koruma platformunu geliştirmeye devam edeceğini belirtti. Tüm bunların yanında, yeni para akışının zamanlaması da dikkat çekti.

Çünkü siber güvenlik girişiminin, zamanlaması için piyasa koşullarını dikkate alacağı bir halka arza hazırlandığı biliniyor.

Cybereason Halka Arz Öncesinde Softbank’tan Yatırım CEO Lior Div de; “SoftBank liderliğindeki son yatırım turu, Cybereason’ı pazar koşullarının doğru olduğunu düşündüğü iki yıl içinde halka açılacak bir konuma getirecek.” dedi. Halka açılana kadar ise Cybereason’ın bugün sahip olduğu müşterileri ikiye ya da üçe çıkartacağını, Avrupa’da ve ABD ile Japonya ötesindeki diğer coğrafyalardaki varlığını güçlendireceğini vurguladı.

Haziran ayında Cybereason, Çin hükümeti tarafından finanse edilme ihtimalinin çok yüksek olduğu büyük bir telekomünikasyon saldırısını açığa çıkarmıştı. Çin kökenli olduğu iddia edilen hacker grubunun 2017’den beri dünya genelinde cep telefonu kullanıcılarının verilerin depolandığı data banklara sızmaya çalıştığı iddia edilmiş, veriler aracılığıyla kimliklere kadar ulaşılabildiği söylenmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum