Yatırım yapmaya başla!

Cyber Monday 2018 ABD Tarihindeki En Büyük Online Alışveriş Olacak!

Black Friday çılgınlığının hemen ardından gözünü Cyber Monday’e çeviren alışveriş tutkunlarının, bu yıl ABD’de tarihi bir rekora imza atacakları düşünülüyor. Detaylar aşağıda;
Cyber Monday 2018 ABD Tarihindeki En Büyük Online Alışveriş Olacak!

Yalnızca ABD’yi değil tüm dünyayı kasıp kavuran Black Friday çılgınlığının hemen ardından gözünü Cyber Monday’e çeviren alışveriş tutkunları, bu yıl ABD’de tarihi bir rekora imza atmaya hazırlanıyor. Daha doğru söylemek gerekirse; 26 Kasım 2018’in ABD tarihindeki en büyük online alışveriş günü olacağı tahmin ediliyor.

CNBC’nin haberinde Adobe Analytics raporuna göre bu seneki Cyber Monday’in (Siber Pazartesi) geçen yıla kıyasla yüzde 18 civarında artarak 7.8 milyar dolarlık satış üreteceği belirtildi. Öngörünün kendisi başlı başına yeterince dikkat çekiciyken olayın Black Friday ile birlikte ABD tüketici harcamalarının  kapasitesi ve yatkınlığı hakkında geçerli bir göstergeyi ifade ettiği gerçeğinin önemi de vurgulandı.

Adobe Analytics raporunda, bu yılki Cyber Monday’in ABD tarihinin en büyük online alışverişi olacağını öngördü.

Adobe Analytics Cyber Monday Rekor KıracakBu da 2018 Cyber Monday’inin daha önceki Black Friday ve Cyber Monday satışlarını geçeceğini gösterdi. Raporda Cyber Monday’in geçen yıla kıyasla yüzde 18 oranında artarak 7.8 milyar dolara ulaşacağı yazıldı. Yüksek beklentinin alışverişçilerin online tatil alışverişlerini gittikçe daha fazla güne yaymasının aksine öne sürülmesi dikkat çekti.

Adobe Analytics ayrıca Black Friday’in online satışlarda geçen yıla kıyasla 6.22 milyar dolara ulaştığı bilgisini paylaştı.

Adobe Analytics Raporu Verileri Keza Şükran Günü’nün kendisi de büyük bir alışveriş günü haline geldi ve bu günde de yaklaşık 3.7 milyar dolarlık bir satış elde edildi. İşte bu noktada, Walmart ile Amazon gibi perakendecilerin Siber Pazartesi’yi geride bırakmaktan alıkoyacak devasa fırsatlar sundukları hatırlatıldı. Syracuse Üniversitesi’nden perakende alanında uzmanlaşmış Ray Wimer da konuyla ilgili alışveriş yapanların alışkanlıklarının online olarak değiştiğini vurguladı ve düşüncesini şöyle anlattı:

“Black Friday artık bir günlük alışveriş çılgınlığı değil, bu artık gerçekten Cyber Money ile biten dört günlük bir promosyon döneminin başladığını gösteriyor.”

Black Friday Alışveriş Çılgınlığı İlgili haberde Black Friday’in yalnızca akıllı telefonlarda yapılan satışlarda 2 milyar doların üzerinde bir rekora ulaştığı bilgisi de verildi.

Tüm bu bilgilerin yanında Cyber Monday bu yıl rekor kıracak olsa dahi Alibaba’nın Singles Day’i (Bekarlar Günü) tarafından gölgede bırakılacağı da söylendi. Çünkü Çinli teknoloji devi Alibaba’nın alışveriş etkinliği bu yıl 24 saatte 30.8 milyar dolarlık satış ile Cyber Monday’in tahmini 7 milyar dolarlık satış hedefini tam 4 kez katlamış oldu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Alışveriş kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum