Yatırım yapmaya başla!

Cupra’nın Elektrikli Performans SUV’u 2 Eylül’de Çevrimiçi Olarak Tanıtılacak!

Cupra, ilk araç ve SUV modeli adına kokpit görüntüsünü yolladı.
Cupra’nın Elektrikli Performans SUV’u 2 Eylül’de Çevrimiçi Olarak Tanıtılacak!

Cupra’nın markalaşmasının ardından kendi logosuyla ilerlediği Seat araç yapımlarına devam etmişti. İşi, performans olan birimin sonradan kendi aracını üreteceği söylendi. Ve bu ilk modelin de SUV klasmanda olacağı. Arkasında VW Grubu olan ve imkan kapılarının çok olduğu firmaya arkasını dayayan Cupra, aracına dair ilk kabin görüntülerini gönderdi.

Dış karoser bakımından beklediğimiz şekillerde olacağını ve aracın tahmin edildiği üzere hızlı olacağına emin olabiliriz. Çok mu ses getirir? Seat’tan tanıdığımız biçimleri biraz daha değiştirilmiş olarak göreceğimizden, normal karşılayabiliriz!

Konforu ve sportifliği aynı anda isteyenlere buyurun Cupra kabini!

Tanıtımı çevrimiçi olacak SUV aracın henüz ismi belli değil. Kokpitine dalış yaptığımızda tamamen dijital bir gösterge ekranı mevcut. Eğer ki direksiyon “ışıklı kısım” haricinde (olsa daha iyi olur) bu fonksiyonlukta ve tasarımda üretilirse, en iyi tasarımlı direksiyonlar listesini yapmanın vakti gelmiştir demek.

Simit üzerinde aracın süspansiyon ayarlarının yapıldığı ve çalıştırılmasını sağlayan yuvarlak butonlara sahip. Orta göbek zeminin zengin duran piano black tonlamasına karşı, elle tutulacak her yer Alacantra ile sarılmış.

Araç spor SUV klasmanına hitap edeceğinden, kapı ve orta konsolda karbon fiber malzemeye yer verilmiş. Bronz detaylar konsepte özgü olabilmesi dışında, ışıklandırmanın çok güzel gözüktüğünü söyleyelim.

Cupra’nın kokpit yapısındaki amacı, “teknolojik kavramaları bir araya getirerek, sürücü yönlendirmesi ve yolcu konforu arasında kusursuz dengeyi sağlamaktı”. Başardığını da inanıyoruz.

Cupra aracının beslemesinde elektrik devrede olabilir.

Birkaç senedir gündemde olan ve gizemini kaybetmeyen İspanyol SUV’un 2.0L ve 1.5 TSI ile gücüne kavuşmasını bekliyoruz. Aşırı yüklemelerin sinyalin verildiği santralden 300 beygir üzerinde gücün alındığını görebiliriz.

Hibrit yapıda beklediğimiz Cupra aracının Formentor adında çıkmasını bekliyoruz. Duyurular sürekli Porsche Macan Turbo’nun baş belası olarak yapılıyor. Tahmini kalkış süresinin 5 saniye civarlarında olursa da Alman karşısında şansı yükselir. Frankfurt’ta çevrimiçi olarak gösterilmesi ardından gerçek dünya ile 2 ay sonra buluşturulacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum