Yatırım yapmaya başla!

Cupra EV Touring Racer Otomobiliyle Dünyada Bir İlk Oldu!

Yeni otomobil markası olan Cupra, Seat model geliştirmelerinden sonra dünyada bir ilk olarak EV Touring aracını gösterdi. Ve ulaştığı güçlere inanamayacaksınız!
Cupra EV Touring Racer Otomobiliyle Dünyada Bir İlk Oldu!

Seat’tan ayrılarak kendi otomobillerini üretme sürecine giren Cupra, tırmanışları oldukça hızlı gerçekleştiriyor. Oluşumun yeni olmasından dolayı modellerini aralıklarla göstermesini beklerken Cenevre’ye EV Touring ile beraber 3 model getirmiş oluyor. En son gösterilen hızlı Ateca SUV Cupra ile Ibiza’nın görselleri sızdırılmıştı. Gördüğümüz bu konsept araç, SEAT’ın TCR Leon Cupra yarış versiyonu üzerine konumlandırmış bir otomobil.

Haliyle de “Dünyanın ilk olarak üretilecek EV touring otomobili” oluyor. Onlarca ek parçanın tek nokta da birleştirilme hareketinde aerodinamik unsurların aldığı şekil ve konumlarla Leon’un bu kadar yırtıcı olacağı tahmin edilmezdi. Tabi biraz sonra beygir rakamlarından bahsettiğimiz de dış yapısını pek umursamayacaksınız!

Konsept’in ön kısımda hava girişleri kapatılarak tamamen EV’ye yönelik yarış şekli verilmiş.

Daha hafif yapıda inşası gerçekleşen Touring Cupra’nın hava girişli kaputunu görüyoruz.

Konseptin yapısına uyan Yokohama lastik grubu jantlarına verilen şekilleri, tesadüf değil.

Sanırım EV Touring Cupra Leon’un ayna kısmına kamera sistemi yerleştirilmiş.

Cama entegreli rüzgarlık için yorumu sizlere bırakıyorum.

Karbon fiber kokpitinde yarış direksiyonu ve karşısında bir ekran mevcut.

En başta bu beyaz hafif aracın 4 adet elektrikli motoru olduğunu söyleyelim. Leon Racer Cupra’nın çekiş sistemi arka kısımda. Ve ağırlık oranı olarak %40-%60 olacak şekilde sistem ayarlanmış.

TCR Leon modelinden 300 kilogram daha ağır olamsına rağmen “670 beygirlik” motor gücü bence aradaki farkı anlamayacak. 65 kWh’lık bataryalarıyla pistte çıktığı zaman yaklaşık 30 dakika hiç durmadan yarışabilecek. İşte teknoloji, sistem, güç, aerodinamik diye buna derim!!!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum