Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Cupra Cenevre Fuarı’na Yeni SUV Modelini Getiriyor!

İspanyol Cupra, en yeni performansa dayalı SUV modelini 22 Şubat'ta Cenevre Fuarı'nda tanıtacak.

İsviçre’de gerçekleştirilecek otomobil fuarına çok az bir zaman kaldı. Hazırlıklar yapıldı ve kapıların açılması bekleniyor. Araç modelleriyle birlikte üreticiler en yeni teknolojik gelişmelerini de burada gösterecekler. Bazıları ise önceki fuarlarda saklı tuttukları bir takım unsurları, burada açığa çıkaracaklar. Buna en iyi örnek Honda’nın konsept Urban modelinin harika dijital ekranından söz edilecek olması!

Cupra, bildiğimiz gibi Seat’tan ayrılan WAG grubun yeni performans birimidir. Mühendisliğini bu zamana kadar Seat’ın Leon, Ibiza ve son olarak Ateca SUV’un limitlerini yükseltmekle geçirdi. Bunlara devam etse de artık kendi modellerini de yapmaya başlayacak. Onlardan birisi de performansa dayalı olduğu düşünülen bir 4×4 model…

Gelen teaser, modelin arka görünümüne ait.

Seat’ın “segmentinin en sportif sürüşe sahip aracı” olarak lanse ederek tanıttığı Tarraco’nun arka stop far sistemini görür gibiyiz. Cupra, tahmin ediyoruz ki bahsettiğimiz model üzerinden gelişmelerini yapacak. Carscoops‘un haberine göre arka kısım biraz daha hız konusuna duyarlı hale getirilmiş.

İspanyol şirketin 2019 yılının ilk üretimi olacak SUV’a bakıldığında uç kısımlardan geniş ve tavan çizgisi biraz daha alçaltılmış. Buda ufak artistlik hareketlerle Tarraco’ya ayrı bir hava katılmış olabilir. CEO Wayne Griffiths “çarpıcı ve heykel tasarımlı özel ve benzersiz bir otomobil” olarak nitelendirdiği aracı, bizlere bambaşka şekillerde gösterilebileceğinin de altını çizelim.

Aktarma organı için ilk aday olacak 2.0L turbo besleme ünite var. 300 ps‘in garantilendiği dört silindir motorla, istenilen güç ibarelerinin hak edileceğini düşünmekteyiz. Öte yandan yüksek torkların açığa çıktığı 2.0L çift turbolu dizel motora yer verilebilir. 240 ps ve 500 nm torkla kaput altında görevini başına geçecek.

Cupra’nın model tanıtımı haftaya yani 22 Şubat Cuma günü gerçekleştirilecek. Seat ve Cupra’nın aynı standda yer alacağı Cenevre Fuarı’nı iple çekiyoruz!

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Haber kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle