Yatırım yapmaya başla!

Cupra 2020’de Porsche Macan’ın Tahtını Sallayacak Sportif Bir SUV Çıkartıyor!

Kısa süre önce Seat'tan ayrılarak kendi başına bir marka olan Cupra, ilk ürününü hızlı bir SUV olarak gösterdi. İşte detaylar...
Cupra 2020’de Porsche Macan’ın Tahtını Sallayacak Sportif Bir SUV Çıkartıyor!

Volvo’nun performans kuruluşu Polestar’ın yeni tanıtımını yaptığı ilk modeli Polestar 1‘den sonra bu sefer Cupra tarafından ses geldi. Cupra yakın zamanda ana markası Seat’dan ayrılarak ayrı bir firma haline gelmişti. Seat modellerinin üzerine yapılacak performanslardan artık Cupra sorumlu. İlginin fazlasıyla arttığı ve otomotivin fazlasıyla üzerine düştüğü SUV segmenti, SUV Cupra modeli ile hız doyumuna ulaşacak gibi.

Kendi logosuyla 2020’de hayata geçirmeyi planladığı süper 4×4’ün üstün özellikler barındırması bekleniyor. Boyut ve işleyiş biçimine baktığımızda Porsche’nin orta boy SUV’u Macan için sağlam bir rakip olacak. Ve bu projeyi, Seat’ın yeni Ateca SUV modeli üzerinden gerçekleştirecek.  Böylelikle Cupra Polestar, Porsche ve diğer firmaların güç markalarıyla sıkı bir rekabete girmiş oluyor.

Seat’ın konsept SUV’nun grafik ve görünüm tarafını oldukça iyi halletmiş. Sert bakışlar altında sunulan far ve tampon, akıcı çizgilere sahip.

Yeni Cupra SUV’un, Ateca’nın karoserinden yola çıkılarak yapılması akıllıca. Tampon yapısını Cupra’nın kendi dilinde yorumlamasıyla hızlı araç görüntüsü verilmiş. Ayrıca ızgarada, Cupra’nın kendi logosu yer alıyor.

Seat’ın yeni marka yüzüyle beraber arka kısımda dahil çoğu noktası çekici tasarımlara sahip.

Resimde jantları 23″ gibi gözüksede yol versiyonunda 20″ olacağı kanısındayım. Gördüğümüz kadarıyla da dış kaportasında farklı renk şerit uygulamaları olacak.

Cupra SUV’un iç mekanına göz attığımızda gerçeğe çok yakın çizgiler görüyoruz.

Dijital öğelerin bolca kullanılması kokpitte güzel bir hava oluşturmuş. Köşeli bilgi ekranı göze hoş geliyor. Direksiyonu Seat modellerindekini andırıyor.

Koltukları, Cupra’nın hızlı SUV karakterine göre yapılmış.

Yan destekleri yüksek olan deri nubuk arası gördüğümüz koltuklar, Cupra SUV’un viraj almalarında çok işe yaracayacak.

İşlemler ve multimedya ekranı rahat kullanmanız açısından i-drive yönetim butonu koyulmuş.

I-drive koyulmasıyla aracın elektronik ayarlamaları ve navigasyon kullanımlarını oldukça basite indirgemiş olunuyor. Artı güvenlik açısından da bence iyi bir şey.

Artık segment liderinin hangi araçların olacağı biraz daha şekillendiğini gördük. Birçok markanın SUV modellerine yaptığı performans desteğini, yeni markalaşan Cupra’da gücünü yine bir SUV modelle göstermek istiyor.

Gördüğümüz resimler konsept adı altında yayınlansa da gerçek dışı bir şey göremedik. Cupra’nın 2020 planlarında olan SUV projesinden önce acaba sürpriz bir hot hatch çıkartır mı? İspanyol şirketin derinliklerine indiğinizde Ibiza yapısı üzerine kurulu bir Cupra görebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum