Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Cumhurbaşkanı’ndan Su Tarifelerinde İndirim Talimatı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin il başkanları toplantısında yaptığı konuşmada, su fiyatlarında KDV indirimi talep etti.  
Cumhurbaşkanı’ndan Su Tarifelerinde İndirim Talimatı
Son Güncelleme: 
Yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu. 2023 yılının ülkemiz ve milletimiz adına bir dönüm noktası olacağını dile getirdi.

2023’ün kader seçimi olduğunu belirten Erdoğan, “Her büyük dönüşüm gibi bu süreçte de sancılar çekiyor, bedeller ödüyoruz. Ekonomik dalgalanmalar ve hayat pahalılığı nedeniyle sıkıntılar yaşandığını biliyoruz. Çalışanlarımız başta olmak üzere her kesimin gelirlerini artırarak insanlarımızın yanında olduğunu göstermeye çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

Dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girmemizi sağlayacak radikal bir dönüşüm hamlesi içerisinde olduğumuzu ve bunu başaracağımızı aktardı. Türkiye’nin önünü kesmek için ekonomik ve siyasi olmak üzere her türlü gücü kullandıklarını belirtti.

Bu doğrultuda muhalefete yönelik söylemlerde de bulunan Erdoğan, geçmiş dönem seçim sonuçlarını paylaşarak, AK Parti hükümetinin başarısına değindi.

Gündeminde yüksek fiyatların yer aldığı Erdoğan, fırsatçılık ve aç gözlülük yaparak halkı mağdur edenlerden hesap sorulacağını söyledi. Hayat pahalılığının belini kıracaklarını, bu konuda milletin rahat olması gerektiğini söyledi.

Marketlerde, çarşı ve pazarda vatandaşa zulmetmeye devam edenlerin, denetim ekipleriyle sırtına binileceğini aktardı. Hepsinden yaptıklarının hesabının sorulacağını söyleyen Erdoğan, milletin müsterih olmasını istedi.

Açıklamasında en dikkat çekici olarak “AK Partili belediyelere çağrıda bulunmak istiyorum. Su tarifelerinde biz ne ana muhalefetiz ne şuyuz, ne buyuz. En az KDV indirimi kadar şartları uygun olanlar bunun üzerinde indirim yaparak enflasyonla mücadelemize katkıda bulunmalıdır” diyerek, su indirimine kapı aralamış oldu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu