Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Tahıl Koridoru ve Enflasyon Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 41 Ayda 41 Eser Toplu Açılış Töreni'nde önemli açıklamalarda bulundu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Tahıl Koridoru ve Enflasyon Açıklaması
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da düzenlenen 41 Ayda 41 Eser Toplu Açılış Töreni’nde açıklamalarda bulundu. Erdoğan’ın açıklamasının satır başları arasında, Karadeniz’de oluşturulması planlanan tahıl koridoru ve hayat pahalılığı konusu vardı.

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş nedeniyle, iki ülkenin depolarında tonlarca tahıl ihraç edilemiyor: Bunun için Karadeniz’de bir tahıl koridoru oluşturulması için görüşmeler yapılıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan savaşın küresel emtia fiyatlarında yükselişe neden olduğunu belirterek, Türkiye’nin bu noktada stratejik konumunun güçlendiğini ve yaşanan sıkıntıların ekonomi programının doğruluğunu teyit ettiğini söyledi.

Erdoğan bugün içerisinde Dolmabahçe’de Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri’nin katılımı ile tahıl koridorundaki sıkıntıların aşılacağı imzaların atılacağını belirtti. Bu imzalar ile dünyaya müjde vereceklerini sözlerine ekledi.

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres’in, bugün için Türkiye’ye geleceği ve Karadeniz’de oluşturulacak tahıl koridoru için düzenlenecek imza töreninde yer alacağı açıklanmıştı.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Erdoğan: Fiyatlar Durulmaya Başladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları arasında, fiyat pahalılığı konusu da vardı.

Dengesiz fiyatların durulmaya başladığını kaydeden Erdoğan, “Hükümet olarak ülke ekonomisine zarar verme pahasına günlük kazanç peşinde koşanları yakından takip ediyoruz. Bu gözü doymazların hesaplarını ellerine tutuşturmakta kararlıyız.” diye konuştu.

Erdoğan sözlerinin devamında, “Türkiye’yi son 20 yılda nasıl her badireden çıkarmışsak inşallah bugünkü sıkıntıları da biz çözeceğiz. Milletimden biraz daha sabır ve mücadelemize destek bekliyorum.” ifadelerini kullandı.

Dünyanın salgınla başlayıp savaşla süren, enerji ve gıda kriziyle tırmanan bir dönemden geçtiğini kaydeden Erdoğan, Türkiye’nin sıkıntılı bu dönemin her aşamasında kendi vatandaşlarını en iyi şekilde koruduğunu belirtti.

Yeni küresel yönetim ve ekonomi sisteminin lider ülke hedefine adım adım ilerlediklerini belirten Erdoğan “Ödediğimiz bedeller de var.” açıklamasını yaptı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.