Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yüksek Fiyat Sadece Bizim Sorunumuz Değil

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Partili Milletvekilleri gerçekleştirdiği toplantı sonrasında açıklamalarda bulundu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yüksek Fiyat Sadece Bizim Sorunumuz Değil
Son Güncelleme: 
Yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Partili milletvekilleri ile parti genel merkezinde bir araya geldi. Düzenlenen toplantı sonrasında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Erdoğan’ın gündeminde son günlerde etkisini hissettiren yüksek enflasyon vardı. Yüksek fiyatın sadece bize ait bir sorun olmadığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Avrupa’daki ülkeler bizden daha kötü durumlar içindeler. Bizim milletimizin sorumluluğumuzu ortadan kaldıran bahaneler değildir, olamaz.” diye konuştu.

Aralık ayından itibaren ekonomiyi istikrara kavuşturduklarını belirten Erdoğan, Karadeniz kıyısında başlayan savaşın küresel bazdaki dengesizliği artırdığını vurguladı.

‘Azalan Alım Gücünü Eski Haline Getireceğiz’

“Ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri yapma amacımızdan geri adım atmadık atmayacağız.” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, asgari ücrette işçi ve memur zamlarındaki artışlar fiyat artışlarını bir nebze telafi ettiklerini söyledi.

Erdoğan enerji ve bazı gıda ürünlerindeki küresel fiyat artışlarını vatandaşlara geç ve kademeli olarak yansıtmaya çalıştıklarını kaydetti.

Fahiş fiyat ve yüksek fiyat enflasyon nedeniyle azalan alım gücünü yeniden eski durumuna getirmeyi hedeflediklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hem vatandaşlarımızı enflasyona ezdirmeyecek, hem de ekonomi hedeflerimizden sapmayacak bir yöntem ile bu işin içinden çıkacağız.” diye konuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu