Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Cumhurbaşkanı Erdoğan TÜGİK’te Yeni Ekonomi Mesajları Verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TÜGİK Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada ekonomiye dair mesajlar verdi. İşte konuşmanın detayları;
Cumhurbaşkanı Erdoğan TÜGİK’te Yeni Ekonomi Mesajları Verdi
Son Güncelleme: 
Yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Genç İnsanları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Kurulu’na katıldı. Erdoğan, teşekkür ve başarı dilekleriyle konuşmasına başladı.

“Hayali olmayanın hedefi olmaz, hedefi olmayanın da rotası olmaz” vurgusunu bir kere daha dile getiren Erdoğan, Türkiye’de 20 yıldır hayalleri önce hedefe, sonra gerçeğe dönüştürdüklerini söyledi.

Konuşmasının başında en dikkat çeken bölümlerden birisi, “Cumhuriyet tarihinin tamamında yapılanları 5’e, 10’a katlayan yatırımlarımızla, Türkiye’yi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkartacak altyapıyı kurduk. Şimdi bu altyapı üzerinde ülkemizi, tamamen kendi modeliyle, kendi dinamikleriyle, kendi gücüyle, kendi programıyla dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına sokacak yeni bir atılımın içindeyiz.” şeklinde oldu.

2023’ün eşiğinde olunduğunu ifade eden Erdoğan, Türkiye’nin dünyanın önde gelen üretim ve ihracat merkezlerinden biri haline dönüşmesi sürecinin hep birlikte yaşandığını ifade etti. Ocak ayı ihracatının %17 artışla 17,6 milyar dolar olarak gerçekleştiğini de dile getirdi.

Türkiye’nin dünyanın en büyük 10 ekonomisinden birisi olması hedefinin içi boş bir vaat olmadığını vurgulayan Erdoğan, bu hedefi gerçeğe dönüştürecek altyapının kurulduğunu ondan sonra hedefin ilan edildiğini belirtti.

Konuşmasında faiz konusuna da değinen Erdoğan, dayatmaları etkisiz hale getirdiklerini söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu