Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Hazır Olsunlar’ Dedi: E-Devlet’te Sefer Görev Emri Sistemi Kilitlendi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Maraş’ta sefer görev emri olanların hazır olması gerektiğini söylemesinin ardından vatandaşlar E-Devlet’e akın etti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Hazır Olsunlar’ Dedi: E-Devlet’te Sefer Görev Emri Sistemi Kilitlendi!
Yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kahramanmaraş’ta parti kongresinde dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Kongre salonunda partililer tarafından büyük sevgi seliyle karşılaşan Erdoğan, son günlerde gerçekleştirilen Afrin operasyonuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Kahramanmaraş’ta Ak Parti İl Kongresi’ne katılan Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partililerin “Reis bizi Afrin’e götür” tezahüratıyla karşılandı. Binlerce insanın büyük sevgisiyle karşılaşan Erdoğan bu sloganın üzerine, “Sefer görev emri olanlar Afrin için hazır olsunlar ancak şu anda böyle bir ihtiyaç yok” ifadelerine yer verdi.

Vatandaşlar E-Devlet’e Akın Etti!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sefer görev emri olan vatandaşlarla ilgili olan açıklaması üzerine milyonlarca vatandaş E-Devlet üzerinden sefer görev emri olup olmadığını sorgulamaya başladı.

Geçtiğimiz günlerde E-Devlet’in soyağacı sorgulama hizmetini aktif hale getirmesiyle yine milyonlarca insan siteye akın etmiş ve sisteme bir süreliğine erişim sorunu yaşanmıştı. An itibariyle sefer görev emrini sorgulamak isteyen vatandaşlar “Sistemde yaşanan bir teknik aksaklık nedeni ile işleminiz tamamlanamadı.” uyarısıyla karşılaşıyorlar.

Sefer Görev Emri Nedir?

Sefer görev emri askerlik hizmetini yapmış olan vatandaşları ilgilendiren bir durum olmaktadır. Askerliğini tamamlayıp tezkeresini alan gençlerden bir kısmını, ihtiyaç halinde tekrar askere çağırma yetkisi veren emirdir.

Mili Savunma Bakanlığı tarafından sefer görev emri olan vatandaşlar, savaş ve diğer ihtiyaçlar halinde 41 yaşına kadar askere çağırılabiliyorlar. Askere çağırma sıralaması ise en son tezkere alan askerden eski tarihlerde tezkere almış olan askerlere doğru yapılıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu