Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Cumhurbaşkanı Erdoğan Sakarya’dan Seslendi: Dünya Bizi Konuşuyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sakarya Acil Durum Hastanesi, büyükşehir ve eğitim yatırımları ile yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış töreninde konuştu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Sakarya’dan Seslendi: Dünya Bizi Konuşuyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya’da yapımı tamamlanan projelerin toplu açılış töreninde açıklamalarda bulundu. Erdoğan sözlerinin başında uzun yolculuklardan geldiğini, Özbekistan’dan New York’a geçtiğini belirtti.

New York’ta Birleşmiş Milletler’de dünyaya hitap ettiklerini belirten Erdoğan, Türkevinde 3 gün arka arkaya görüşmeler yaptıklarını söyledi. Erdoğan sözlerini, Afrika’da Türkiye var. Asya’da Türkiye var. Arakan’da Türkiye var. Nereye gidersen git Türkiye var.” ifadeleri ile sürdürdü.

Erdoğan, toplam yatırım bedeli yaklaşık 4 milyar lirayı bulan 203 projenin toplu açılışını gerçekleştireceklerini söyledi. Eğitimde, 42 ayrı projenin resmi açılışını yapacaklarını belirten Erdoğan, aralarında 100 yataklı acil durum hastanesinin de bulunduğu 250 milyon liralık sağlık yatırımlarını hizmete açtıklarını ifade etti.

60 kilometrelik Kaynarca-Karasu yolunun inşası biten 49 kilometrelik kısmını bugün açtıklarını söyledi. Enerjide çok sayıda iletim hattında yapılan yenileme çalışmalarının ve trafo ilavelerinin resmi açılışını da yaptıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm yatırımların bedelinin 1 milyar 100 milyon lirayı bulduğunu vurguladı.

Çiftçilere 2 milyar tutarında tarımsal destek sağladıklarını ve aktif sigortalı sayısının 167 binden, 326 binin üzerine çıktığını ifade etti.

GCM Yatırım Banner

Erdoğan: Dünya Türkiye’yi Konuşuyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya-Ukrayna savaşı sürecinde Karadeniz’de oluşturulan tahıl koridorunu hatırlattı. Erdoğan tahıl koridoru ile ilgili,”4 milyon ton tahılı Karadeniz’den alıp dünyaya hangi ülke dağıtıyor? 200 esirin takasını kim yaptı? Türkiye.” ifadelerini kullandı.

Şu anda Rusya-Ukrayna, BM Genel Sekreteri ve dünyanın Türkiye’yi konuştuğunu söyleyen Erdoğan, küresel krizlere rağmen bu olayı çözmenin gayreti içinde olduklarını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini, “Buradan 85 milyon vatandaşın her birine sesleniyorum. Türkiye’ye 20 yılda bunca eseri bunlar kazandırabilir miydi? Sıkıntıları bunlar çözebilir miydi? Küresel krizlerin üst üste geldiği süreçten Türkiye’yi bunlar sağ salim çıkarabilir miydi?” ifadeleri ile tamamladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın