Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ne Hak Yeriz Ne de Hakkımızı Yediririz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ak Parti Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında açıklamalarda bulundu. Erdoğan Ege ve Akdeniz'deki gerilime dair konuştu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ne Hak Yeriz Ne de Hakkımızı Yediririz
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında açıklamalarda bulundu. Erdoğan’ın gündeminde, son günlerde Ege ve Akdeniz’de yaşanan gerilim vardı.

Erdoğan sözlerinin başında, Akdeniz’in gerilim, enerji rekabeti ve son dönemde göçmen ölümleriyle anılmasından büyük üzüntü duyduklarını söyledi. Binlerce mazlumun son nefesini Akdeniz’in azgın sularında verdiğini belirtti.

Batılı ülkelerin yaşanan trajediler karşısında 3 maymunu oynamayı tercih ettiğini ifade etti. Yunanistan’ın Lavrion kampı başta olmak üzere Avrupa’nın hemen her ülkesinde vatandaşımızın kanını dökmüş canilerin himaye gördüğünü belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunların ellerini kollarını sallayarak özgürce gezebildiğini söyledi.

Erdoğan’dan Mavi Vatan Mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ege ve Akdeniz’in insan kanıyla, gözyaşıyla ve husumetlerle kirletilmesini tasvip etmediklerini ifade etti.

Erdoğan sözlerinin devamında, “Biz tüm kalbimizle barış istiyoruz, huzur istiyoruz. Kendi vatanımızla birlikte bölgemizde istikrar ve güven istiyoruz. Anlaşmazlıklarımızı uluslararası hukuk temelinde, hakkaniyet uygun biçimde, diyalogla çözmek istiyoruz. Şimdiye kadar hep şunu savunduk. Biz ne hak yeriz ne de hakkımızı yediririz.” ifadelerini kullandı.

GCM Yatırım Banner

Yunanistan’ı kışkırtanların niyetlerini iyi bildiklerini ve kirli senaryolara pabuç bırakmayacaklarını söyledi. Bir yandan hadsizlere haddini bildirirken hedeflerden sapmayacak kararlılıkla yola devam edeceklerini belirten Erdoğan, Batı Trakya ve Adalara yığılan silahların bir anlam ifade etmeyeceğini ifade etti.

Türkiye’nin gücünün bunların çok ötesinde olduğunu belirten Erdoğan, bunun söz konusu ülke için gizli bir işgal anlamına geldiğini söyleyerek, ‘Kendinize gelin’ diye konuştu. Erdoğan sözlerini “Amerika’dan gelen destekler sizi kurtarmaz, sadece patinaj yaparsınız.” ifadeleri ile sürdürdü.

‘Coğrafya Sancılı Günler Geçiriyor’

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarının devamında, son dönemde yaşanan ekonomik sıkıntılara değindi. Türkiye’nin de içinde olduğu coğrafyanın sancılı günler geçirdiğini belirten Erdoğan, tüm dünyanın terörden çatışmalara, gıdadan kuraklığa çok ciddi krizlerle boğuştuğunu söyledi.

Erdoğan açıklamasında, “Yüzümüzü nereye çevirsek bir ateş çemberiyle karşılaşıyoruz. Salgının sağlıkla ilgili boyutu geride kalırken ekonomideki tahribat gün yüzüne çıkıyor.” diye konuştu.

‘ABD ve Avrupa Yüksek Enflasyonla Mücadele Ediyor’

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, Avrupa’daki enerji krizine atıfta bulundu. ABD ve Avrupa’nın yüksek enflasyon ile mücadele etmek zorunda kaldığını belirten Erdoğan, Rusya-Ukrayna savaşının olumsuz etkilerinin farklı alanlarda hissedildiğini söyledi.

Kış mevsiminin yaklaşması ile beraber Batı dünyasını korkunun saldığını söyleyen Erdoğan, Batılı liderler her gün yaptıkları açıklamalarla kış şartlarına hazırlandığını belirtti.

Türkiye’nin salgındaki sağlık krizi boyutunu atlattığı gibi küresel ekonomik krizin olumsuz yansımalarını da başarıyla yönettiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu konuyla ilgili, “Bizim hem işgücüne katılım, hem de istihdam oranlarımız artıyor. Yılbaşından sonra ekonomideki rakamları, istikrarı, güçlenerek yürümeyi de göreceğiz.” ifadelerini kullandı.

Yılbaşından sonra ekonomideki istikrarın ve büyümenin görüleceğini belirten Erdoğan, sanayi üretiminde, tarımda, turizmde salgın öncesi dönemlerin yakaladığını söyledi.

Sosyal yardım şemsiyesini genişleterek, tüm kesimlere destek olduklarını aktaran Erdoğan, “Gençlerimize sağladığımız imkanları arttırarak milletimize sahip çıkıyoruz. Bu sıkıntılı süreçte de vatandaşımızı enflasyona ezdirmemekte kararlıyız.” açıklamasında bulundu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.