Yatırım yapmaya başla!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Nakit Sıkışıklığına Karşı Çalışma Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, piyasadaki nakit sıkışıklığının çözümü adına çalışmaların yürütüldüğünü söyledi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Nakit Sıkışıklığına Karşı Çalışma Açıklaması

Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, piyasaları rahatlatacak açıklamalarda bulundu. Piyasalarda nakit sıkışıklığı ve istihdam gibi sorunların olduğunu, fakat bu sorunlar üzerinde çalışmaların yürütüldüğünü belirten Erdoğan, fındık alım fiyatlarını da açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1 Kasım’dan itibaren levant kalite fındığın kilosunun 14 liradan alınacağını duyurdu.

Toprak Mahsulleri Ofisi ile birlikte yapılacak olan alımlarda, Giresun kalite fındığın kilosunun ise 14,5 liradan açılacağı bildirildi. Ülkemizin yıllık ortalama 2-3 milyar dolar düzeyinde fındık ihracatı olduğunu, bugüne kadar fındık üreticilerine 7,5 milyar lira destekleme ödemesi yapıldığını, ayrıca kayıtlı fındık alımlarında kilo başına 2 lira destek sağlandığını söyledi. Bunun yanında Toprak Mahsulleri Ofisi’nin stoklardan 10 bin ton fındığı Fiskobirlik’e teminat karşılığı vererek bu kuruma da ayrıca destek sağlandığını ifade etti.

Bir anda yükselen döviz kurlarının, faizlerin artışını ve enflasyonu tetiklediğini belirtti.

Ülkemizde bazı kesimlerinde ateşi söndürmek adına büyük çaba sarf ettiğini, ancak diğer taraftan bazılarının ise ateşe odun attıklarını dile getiren Erdoğan; sosyal gerilimler, darbe girişimi, siyasi kaos ve terör örgütleri gibi nedenlerle ekonomimize diz çöktürmeye çalışanların oyununu bozduğumuzu söyledi.

“Nasıl bugün birliğimiz beraberliğimiz, kardeşliğimiz daha iyi yerdeyse ekonomimiz daha ileri bir seviyeye ulaşmış durumda. Halen çözüm bekleyen sıkıntılarımız yok mu? Elbette var. Piyasadaki nakit sıkıntısının, kredi kanallarının daraldığını, üretim ve istihdamda dikkatle üzerinde durulması gereken gelişmelerin yaşandığını da biliyoruz. Hepsiyle ilgili hazırlıklarımız, planlarımız var” şeklinde yorumda bulundu.

Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin, ellerinde Suudi Arabistan’a vermedikleri daha çok delil olduğunu söyledi.

Öldürüldüğü aşikar olan Cemal Kaşıkçı’nın cinayeti hakkında delil içeren belgelerin orijinallerinin kendilerinde olduğunu, söz konusu 18 kişinin Kaşıkçı’nın kimler tarafından öldürüldüğünü bildiğini ve yerli iş birlikçilerin açıklanması gerektiğini dile getirdi. Bu Pazar günü Suudi Arabistan’dan başsavcının İstanbul’a geleceğini ve bizim başsavcımızla görüşeceğini, olayın burada gerçekleşmesi sebebiyle kilit noktası olan 18 kişinin burada yargılanması gerektiğini ifade etti.

MHP ile ülke ve millet meseleleri konusunda birlikte çalışmaya devam edileceğini bildirdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada yerel seçimlerde ittifak yapmayacağını söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise, cumhur ittifakına olan bağlılığın sürmekte olduğunu, MHP ile çalışmaların devam edeceğini, fakat mahalli seçimlerde herkesin tek başına ilerleyeceğini dile getirdi ve sözlerine “Kim ki partimizi kendi heva ve heveslerinin aracı haline dönüştürmeye çalışırsa onunla külahları değişiriz. Bu konudaki hassasiyetlerimiz ileri derecede. Bu tür konumda olan arkadaşlarımız varsa aday adayı olarak bile karşımıza gelmesin, bizi de yormasın.” şeklinde devam etti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum