Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Dünyada İlk: Cumhurbaşkanı Erdoğan Metaverse Forumuna Katılıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti tarafından düzenlenen Metaverse forumuna katılım sağlayacak. Detaylar geliyor…
Dünyada İlk: Cumhurbaşkanı Erdoğan Metaverse Forumuna Katılıyor
Yorum

Ak Parti tarafından bugün Ankara’da ATO Congresium’da metaverse forumu düzenleyecek. Etkinliğe Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katılacak. Ak Parti yaklaşık iki ay önce de metaverse üzerine toplantı gerçekleştirmişti.

Yaklaşık 2 bin davetlinin katılacağı etkinlikte bir ilke imza atılmış olacak. Bu etkinlik ile dünyada ilk kez bir cumhurbaşkanı metaverse üzerinde katılım gösterecek. Bugün saat 14:00’da düzenlenecek etkinlikte, metaverse üzerinde potansiyel fırsatlar ve riskler konuşulacak.

AK Parti metaverse duyurusu
Kaynak: Twitter

Forumun sloganı, ‘Gelecek, onu tasarlayana aittir’ olarak belirlendi. AK Parti Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri, dünyada ilk kez bir cumhurbaşkanın metaverse etkinliğine katılım sağladığını belirterek, bu platformların topluma, ekonomiye, hukuk düzenine etkisinin yanında, Türkiye olarak alınması gereken tedbirlerin ve yatırımların tartışılacağını söyledi.

Metaverse son döneme dünya genelinde en çok ilgi duyulan alanlardan biri olarak tanımlanıyor. Sanal gerçeklik evreni olarak bilinen metaverse üzerinde, türlü etkinlikler ve arazi satışları gerçekleştiriliyor.

Dünya genelinde büyük şirketler bu alana yönelik yatırımlar yapıyor. Son olarak yatırım bankası HSBC, The Sandbox aracılığı ile metaverse dünyasına gireceğini duyurmuştu. Daha öncesinde sosyal medya devi Facebook, şirketin adını Meta olarak değiştirme kararı almıştı.

Facebook’un bu hamlesi sonrası, başta SAND ve MANA olmak üzere metaverse tabanlı kripto para birimlerinde büyük yükselişler yaşanmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%