Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kimseyi Aç ve İşsiz Bırakmadık

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Geçmiş Dönem Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. Detaylar haberde...
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kimseyi Aç ve İşsiz Bırakmadık
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium’da düzenlenen Geçmiş Dönem Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu. Erdoğan’ın sözlerinde ekonomik gelişmelere yer verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünyadaki zorlu sınamaların Türkiye’nin gücünü daha anlamlı hale getirdiğini belirterek, ekonomide son dönemde ortaya çıkan hayat pahalılığının insanların belini büktüğünü iyi bildiklerini ve gelirleri artırarak sıkıntıyı hafiflettiklerini söyledi.

“Enflasyon sebebiyle alım gücü düştü ama kimseyi işsiz, açıkta bırakmadık.” ifadeleri ile açıklamalarını sürdüren Erdoğan, Şubat- Mart ile birlikte enflasyonu kontrol altına alarak yola devam edeceklerini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünyanın resesyonun eşiğinde bulunması nedeniyle yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve cari fazla yönüyle büyütme esasına dayanan programın ne kadar isabetli olduğunun görüldüğünü söyledi.

İnsanların siyasi tercihlerinde ekonomi önemli bir belirleyici olduğunu ama asla tek belirleyici olmayacağını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milletimize 20 yılda Türkiye’yi nereden nereye getirdiğimizi anlatacağız. Demokratik ve ekonomik kazanımları eskiyle mukayeseli bir şekilde ortaya koyarak hafızaları sürekli canlı tutmalıyız.” diye konuştu.

GCM Yatırım Banner

NATO Zirvesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz hafta İspanya’nın başkenti Madrid’de düzenlenen NATO Zirvesi’ndeki gelişmelere de değindi.

Zirvede kimlerle neyin nasıl konuşulduğunun görüldüğünü aktaran Erdoğan, onbinlerce PKK, YPG, FETÖ teröristlerinin sınırların dibinde beklediği, dünyanın dört bir yanında saldırmak için sinsice hazırlık yaptığı, birilerinin de FETÖ’cü alçaklarla fotoğraf vermek için adeta sıraya girdiği, ellerini ovuşturduğu çok kritik bir dönemden geçildiğini söyledi.

Bugüne kadar sadece AB kayıtlarında olan PKK, YPG, PYD ve FETÖ’nün NATO’nun kayıtlarına girmek suretiyle resmi kayıtlarda yerini aldığına dikkat çeken Erdoğan, NATO Genel Sekreterine, diğer cumhurbaşkanlarına ve başbakanlara kırmızı çizgilerinden bahsettiklerini ifade etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.