Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Erdoğan: Ukrayna Savaşında Hedefimiz Akan Kanı Durdurmak

Cumhurbaşkanı Erdoğan Asya'da İşbirliği Konferansı'nda yaptığı konuşmada gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. İşte konuşmasında dikkat çeken bazı noktalar...
Erdoğan: Ukrayna Savaşında Hedefimiz Akan Kanı Durdurmak
Son Güncelleme: 
Yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan’ın başkenti Astana’da düzenlenen “Asya’da İşbirliği ve Güven Artırıcı Önlemler Konferansı 6. Zirvesi” Genel Oturumu’nda konuştu. İnsanlık olarak güç dengelerinin değiştiği, ekonomiden gıda güvenliğine pek çok alanda ciddi imkanlarla karşılaştığımız bir dönemden geçildiğini söyledi.

Dünyanın neresinde olursa olsun herkesin aynı kaderi paylaştığını, salgının bu gerçeği herkese hatırlattığını belirtti. Türkiye olarak uzun süredir dünya beşten büyüktür diyerek bu duruma dikkat çektiklerini ifade eden Erdoğan, terör örgütlerine de değindi.

Terör örgütlerine yardım eden oluşumların hiçbir ayrıma gidilmeksizin engellenmesi gerektiğinin altını çizdi.

“Rusya-Ukrayna savaşında hedefimiz sahadaki zorluklara rağmen yakalanan ivmenin devam ettirilerek bir an önce akan kanın durmasını sağlamaktır. “ diyen Erdoğan, adil bir barışın ise ancak diplomasi yoluyla sağlanacağını belirtti.

Savaşın etkilerinin giderilmesi için Türkiye’nin gösterdiği gayretin, tüm dünya tarafından takdir edildiğine dikkat çekti.

4 Milyon Mülteciye Ev Sahipliği Yapıyoruz

4 Milyon Mülteciye Ev Sahipliği Yapıyoruz
Kaynak: Twitter

Geçen yıl insani yardımların gittiği ülke sayısının 121’e ulaştığını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3.1 milyonu geçici koruma altındaki Suriyeliler olmak üzere 4 milyon kişiye ev sahipliği yaptığımızı söyledi.

Toplamda 5,6 milyar dolarlık insani yadımla milli gelire oranla en yüksek olduğumuzu bildirdi.

Sürdürülebilir enerji konusunun bütün dünyanın gündeminde olduğunu ifade eden Erdoğan, “Eşim Emine Erdoğan ile birlikte Sayın Guterres tarafından Eylül ayında imzalanan küresel atık yönetimi konusundaki niyet beyanı adeta bir yol haritası niteliği taşımaktadır.” dedi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu