Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ekonomide Büyümeyi Esas Aldık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 21. Yüzyılda Siyaset ve Yeni Açılımlar Forumu'nda açıklamalarda bulundu. Detaylar geliyor...
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ekonomide Büyümeyi Esas Aldık
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hilton Bosphorus Otel’de 21. Yüzyılda Siyaset ve Yeni Açılımlar Forumu’nda açıklamalarda bulundu. Erdoğan Türkiye Yüzyılı duyurusuna atıfta bulunarak, vizyonlarını paylaşırken başkaları gibi kimseye emrivaki yapmadıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı sözlerini, “Türkiye’ye dair hayali, ideali, teklifi olan kim varsa hiçbir ayrım yapmadan herkesin katkısını almayı arzu ediyoruz” ifadeleri ile sürdürdü.

“Bu vizyonu 85 milyon olarak hep beraber şekillendirelim istedik.” ifadelerini kullanan Erdoğan, 81 ilde düzenleyecekleri kapsamlı toplantılarla vatandaşların tekliflerini dinleyecek, Türkiye Yüzyılı vizyonunu milletle beraber yazacaklarını ifade etti.

Erdoğan Küresel Olayları Hatırlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 11 Eylül saldırısından 2008 finansal krizine, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’daki halk hareketlerinden Covid-19’a kadar küresel olayların yerel ölçekteki etkilerine şahitlik ettiklerini söyledi.

11 Eylül olayının dünyanın gündeminde terör tehdidini üst sıralara çıkardığını, 2008 finans krizi kapitalizmin yapısal sorunlarını gözler önüne serdiğini belirtti.

GCM Yatırım Banner

Halk hareketlerinde batının demokrasi karnesini gördüklerini aktaran Erdoğan, “Koronavirüs salgınında gelişmiş denilen ülkelerin sağlık altyapısının ne kadar zayıf olduğu ortaya çıktı. Rusya-Ukrayna krizinde vazifesi güvenlik olan kurumların başarısızlıklarını gözler önüne serdi.” diye konuştu.

‘Ekonomide Büyümeyi Gerçekleştirdik’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomideki model değişikliğinin olumlu sonuçlarını yatırım, üretim, istihdam ve cari fazla yolundan büyümeyi gerçekleştirerek gördüklerini söyledi.

Diplomasideki dengeli, tarafsız politikalarla kriz çözümlerinde anahtar rol üstlendiklerini belirten Erdoğan, “Rusya, Ukrayna ve BM ile dengeli süreç işlettik.” ifadelerini kullandı.

Türkiye zamanında attığı adımlarla başarılı süreçler belirttiğini aktaran Erdoğan, “Bilhassa üretim, altyapı, sağlık ve savunma alanlarında siyasi öngörümüzün meyvelerini topluyoruz.” açıklamasında bulundu. Türkiye Yüzyılı vizyonu ile gelecek tasavvurunu bir adım daha öteye taşıyacaklarını kaydetti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.