Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Çağrısı Sonrası Vatandaşlar Döviz Bürolarına Yığıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vatandaşlara döviz bozdurma çağrısı sonrası pek çok ilde insanlar elindeki dolarları bozdurmak için sıraya girdi. İşte detaylar…

Son günlerde bilindiği üzere Türkiye – ABD arasında yaşanan ekonomik gerilimlerin etkisi dolar kuruna fazlasıyla yansımış durumda. Dolar kurunda yaşanan anormal artış sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşlardan ellerindeki dolar ve altınları bozdurup TL’ye yatırmaları için çağrı yapmıştı.

Vatandaşlar Erdoğan’ın çağrısına kayıtsız kalmadı ve sabahın erken saatleri ile birlikte döviz bürolarına adeta akın ettiler. Başta İstanbul, Ankara olmak üzere Bolu ve Kahramanmaraş’ta gibi pek çok şehirde vatandaşlar elindeki dolarları bozdurmak için döviz bürolarının önünde uzun kuyruklar oluşturdular.

3 Milyon Dolar TL’ye Çevrildi

3 Milyon Dolar TL’ye Çevrildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dolar bozdurma çağrısı sonrası Türk Kalkınma İşadamları ve Girişimciler Derneği üyeleri, ellerinde bulunan 3 milyon doları TL’ye çevirdi. Dernek üyeleri Taksim Meydanı’nda bir araya gelerek tüm vatandaşları ellerinde olan dolarları bozdurmaya davet ettiler.

300 üyesi bulunan derneğin üyeleri 3 milyon doları bozdurarak ülkelerine mesaj vermek istediklerini belirterek, “Bize dolar değil vatan lazım Biz bu toprakları Çanakkale’de kan dökerek kazandık. Ne mezurayla ne gazete küpürüyle bu toprakları kazanmadık. 15 Temmuz şehitlerini rahmetle anıyoruz. Onlar rahat uyusunlar, onlar darbeye karşı dik durdular. Şimdi asıl savaş ekonomide var. Buradan sivil toplum kuruluşları ve iş dünyasına sesleniyorum. Meydanlara inin. Biz meydanlardayız. Dolar bozduruyoruz, dolara hayır diyoruz. Bize dolar değil, vatan lazım. Çocuklarımızın geleceği, milletimizin geleceği için dolarlarınızı bozdurun’’ açıklamasında bulundular.

Bir Destek te İMKON’dan Geldi

Bir Destek te İMKON’dan Geldi

Vatandaşların döviz bürolarının önünde uzun kuyruklar oluşturmasıyla beraber çeşitli sivil toplum kuruluşları ve dernekler de toplu organizasyonlara başlamış durumda. İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu Başkanı Tahir Tellioğlu, Türkiye’nin son günlerde yaşanan ekonomik saldırıların üstesinden geleceğini belirtti.

Tellioğlu ayrıca geçtiğimiz günlerde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın “Yeni Ekonomik Model” açıklamasına da destek verdiklerini belirtti. Önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı çağrının ardından vatandaşların dolar bozdurmaya devam edeceği belirtiliyor.

Paratic Piyasalar

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı