Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bugün 2002’ye Göre Daha Huzurluyuz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'ndeki Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda kritik açıklamalarda bulundu. Konuşmasından satır başları şöyle...
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bugün 2002’ye Göre Daha Huzurluyuz
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi’ndeki Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, partisinin 21. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle önemli açıklamalarda bulundu.

Konuşmasında “Partimizin kuruluşunun 21. yıl dönümüne kavuşmanın haklı gururunu yaşıyoruz. İnşallah bu akşam düzenleyeceğimiz geniş katılımlı bir toplantıyla hem 21. yaşımızı kutlayacak hem de 21 yılın kısa bir değerlendirmesini yapacağız.” ifadesine yer verdi.

Kurucu değerlerinden taviz vermeden yolculuklarına devam ettiklerini belirten Erdoğan, elde ettikleri tüm başarılarda her seçimde desteğini, hayır duasını esirgemeyen milletin büyük katkısının olduğunu ifade etti.

Geride bırakılan sürenin her gününün mücadeleyle geçtiğini, ilk günden itibaren vesayet odaklarından devlet içine çöreklenmiş çetelere, terör örgütlerine ve darbecilere karşı memleketin menfaatini koruduklarını söyledi. 15 Temmuz darbe girişimini de milletle omuz omuza vererek püskürttüklerini hatırlattı.

Terör örgütlerine rağmen güvenliği sağladıklarını söyleyen Erdoğan, milli iradenin üstünlüğünü AK Parti olarak kendilerinin hakim kıldığını, dış politikamızı güçlendirdiklerini ve ülkeye itibar kazandırdıklarını ifade etti.

GCM Yatırım Banner

“Bugün 2002’ye göre daha huzurluyuz, daha müreffeh bir Türkiye var.” diyen Cumhurbaşkanı, 21 yıl öncesine göre daha demokratik, daha özgür, fırsat eşitliğinin olduğu bir ülke olduğunu sözlerine ekledi.

Türkiye Ayağındaki Prangalardan Kurtuldu

Türkiye’nin kendilerinin iktidarda olduğu süre içinde sadece ayağına vurulmuş asırlık prangalarını kırmadığını, bunun yanında mevcut sistemin merkezine yerleştirilmiş kast düzeninden de kurtulduğunu ifade etti.

Bu milletin yıllarca kendi yurdunda parya muamelesi gördüğünü belirterek, “Sen işçisin işçi kal, sen köylüsün köyünde kal, sen fakirsin fakir kal dediler. Darbe dönemlerinde sermayeyi renklere bölerek ülkemizin gelişmesini, büyümesini, dünyada hak ettiği yeri almasını sabote ettiler.” dedi.

Kadınların başörtülü ve örtüsüz diye ayrımcılığa uğradığını, gençlerin kılık kıyafetlerinden dolayı üniversite kapılarından kovulduğunu ve adaletsizliğe uğradıklarını anlattı.

Şu anda NATO ve Birleşmiş Milletler dahil olmak üzere her yerde etkili bir Türkiye olduğunu dile getiren Erdoğan, IMF (Uluslararası Para Fonu) kapılarında borç dilenen değil, kalkınma ve insani yardımlarla dünyaya örnek olan bir Türkiye olduğunu sözlerine ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın