Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Avrupa’ya Vicdan ve Ahlak Dersi Verdik

Polis, Jandarma ve Sahil Güvenlik Personeli ile İftar Programı’na katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünyanın sırt çevirdiği sığınmacı meselesine değindi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Avrupa’ya Vicdan ve Ahlak Dersi Verdik
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Polis Haftası münasebetiyle düzenlenen iftar programına katıldı. Polis Evi’nde düzenlenen programda konuşma yapan Erdoğan, sözlerine “Dünyada pek çok insan topluluğu olmakla birlikte bunlardan ancak bir kısmı millettir. Biz dünyanın en kadim, köklü, güçlü geniş coğrafyada hüküm sürmüş, yüksek medeniyetlerin birini kurmuş milletlerin başında geliyoruz.” cümleleriyle başladı.

Hırsızlık, terör gibi toplumun can ve mal güvenliğine yönelik her türlü sorunla mücadele etmenin de devletin asli görevlerinden biri olduğunu ifade etti. Bu noktada polislerimizin yerleşim merkezlerinde, jandarmaların kırsalda ve sahil güvenlik ekiplerinin denizde görev yaptığını belirtti.

Polislere hitaben yaptığı konuşmada, “Sizler bu huzurun teminatı olan güvenlik güçlerimizin teşkilatısınız. Kuruluşundan bugüne teşkilatımızda görev yapan, gerektiğinde canlarını vermekten çekinmeyen tüm polislerimizi rahmetle yad ediyorum. Halen görevleri başında olan polislerimize başarılar diliyorum.” dedi.

Erdoğan İftar Konuşması
Kaynak: Twitter

Türkiye’nin; polis, asker, jandarma, kamu görevlisi ve vatandaşlarıyla birlikte on binlerce şehit vermiş bir ülke olduğunu söyledi. Tüm birimlerin terörle mücadelede tek yumruk olduğunu, asayiş, uyuşturucu ile mücadele, organize suçlar, trafik hizmetleri ve kıyıların güvenliğine kadar tarihin en önemli başarılarına imza attıklarını anlattı.

Sığınmacı konusuna da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin dünyanın en huzurlu ve güvenli bir ülkesi olarak öne çıktığını ifade etti. Salgın döneminde gelişmiş ülkelerin bile kırılma yaşadığını ancak Türkiye’nin vefa timleri gibi uygulamalarla geniş alanda hizmet verdiğini sözlerine ekledi.

GCM Yatırım Banner

“Avrupa’ya vicdan ve ahlak dersi verdik.” diyen Erdoğan, 15 Temmuz’dan sonra güvenlik kurumlarının sadece FETÖ’den temizlenmediğini, aynı zamanda bazı reformları hayata geçirdiklerini dile getirdi.

Konuşmasının devamında, “Zaman zaman özellikle polislerimizin üzerine gelindiğini, haksız ithamlarla zan altında bırakıldığını görüyoruz. Sizler bunların hiçbirine aldırmayın, sadece ve sadece vazifenize odaklanın. Meşruiyet çizgisinden ayrılmayan her kamu görevlisi gibi, önemli bir kısmını profesyonelleştirdiğimiz jandarma ve sahil güvenliğimizin sonuna kadar yanındayız.” ifadesine yer verdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın