Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti Kongresi’nde Konuşuyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 7. Olağan Kongresi’nde beklenen açıklamaları yapıyor.
Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti Kongresi’nde Konuşuyor

AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi başladı. Ankara Kapalı Spor Salonu’nda yapılan kongrede, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açılış konuşmasını yapıyor. Erdoğan’ın açıklamaları 2023 yılının yıl haritasını belirleyecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Türkiye’yi önce 2023 hedeflerine, ardından da 2053 vizyonuna Cumhur İttifakı’yla kavuşturacağız.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti Kongresi Konuşması21. yüzyılın ötesine taşınacak bir Türkiye inşa ettiklerini söyleyen Erdoğan, 2023 hedeflerini yeni bir başlangıç haline dönüştürdüklerini ifade etti. Teknolojideki gelişmelere değinerek, bu bakımdan da yeni bir dünya kurulmasına öncülük etmenin sorumluluğunda olduklarının altını çizdi.

“Ülkemizi ve milletimizi, sürekli kendi iç sıkıntılarıyla meşgul ederek son iki asırdır köklü değişimlerin dışında tutanlar, yine aynı oyunun peşinde. Ama bu defa başaramayacaklar. Çünkü bu defa farklı bir Türkiye var.” dedi.

Bugüne kadar 693 bin öğretmen ataması yaptıklarını, üniversite öğrenci sayısını 1,5 milyondan 8 milyona taşıdıklarını açıkladı. Ak Parti yönetiminde yapılan çalışmaları anlatan Erdoğan, muhalefete de gönderme yaptı.

2002 yılından bu yana engelli aylığını 24 liradan 914 liraya, kamudaki engelli istihdamını 58 bine, yaşlılık maaşını aylık 24 liradan 763 liraya, net asgari ücreti 184 liradan 2825 liraya çıkardıklarını açıkladı.

Bu 18 yıl içinde toplamda 411 milyar liralık sosyal yardım yapıldığını söyledi. Yargı ve hukuk konusunda temel kanunların çoğunu baştan sona yenilediklerini anlattı.

Ulaştırma alanında 932 milyar lira yatırım yapıldığını belirten Erdoğan; kara yollarında 1710 km olan otoyol uzunluğunu 3523 km’ye, tünel sayısını 83’ten 438’e, 26 olan havalimanı sayısını 56’ya ve yurt dışı uçuş noktasını 60’tan 329’a çıkardıklarını açıkladı.

Sadece bu yıl 24 milyar TL tarımsal ödeme desteği yapılacağını, tarımda dışa bağımlılığın kesinlikle söz konusu olmayacağını söyledi. AK Parti iktidarında orman varlığımızın 21 milyon hektardan 23 milyon hektara, 175 olan korunan alan sayısının 616’ya, 16 olan tabiat parkı sayısının 250’ye yükseltildiğini söyledi.

Bu dönemde baraj sayısının 276 dan 876’ya, içme suyu tesislerinin 84’ten 346’ya ve sulama tesislerinin 1764’ten 3221’e çıkarıldığını açıkladı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum