Yatırım yapmaya başla!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD’nin Döviz Operasyonunun Ters Teptiğini Söyledi

Döviz kurlarında yaşananların başta ABD olmak üzere batının sıkıştırma operasyonları olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, işlerin tersine döndüğünü, spekülatörleri terbiye etmeleri gerektiğini belirtti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD’nin Döviz Operasyonunun Ters Teptiğini Söyledi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gençlerle bir araya geldiği toplantıda, son dönemdeki gelişmeler hakkında genel bir değerlendirmede bulundu. Yerli otomobil sürecinin yavaşlığı, tanzim satışları ve işsizlik oranları gibi konulara değinen Erdoğan, en çok son günlerdeki döviz dalgalanması üzerinde durdu. Yapılanın ABD başta olmak üzere batının bir sıkıştırma operasyonu olduğunu, ancak girişimlerinin ters teptiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; döviz, faiz ve kur ile ilgili bir sıkıştırma operasyonuna maruz kaldığımızı söyledi.

Söz konusu saldırıların ABD’nin bir sıkıştırma operasyonu olduğunu dile getiren Erdoğan, şu anda TL bulamadıklarını ve işlerinin tersine döndüğünü aktardı. TL bulamadıkları için de doların düşmeye başlayarak, 5,30’a kadar gerilediği ekledi.

Türkiye’nin iyi bir konumda olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı sözlerine; “Seçimden sonra diyorlar… Bu oyunu oynayan bankalar ‘Seçim zamanları rapor açıklamayacağız’ demeye başladı. Açıklasan ne yazar? Bundan önce yaptınız tutmadı, yine tutmayacak. Bu siyasi bir dayatmadır. “ şeklinde devam etti.

Asıl sıkıntının faiz konusu olduğunu, faizi düşürdükçe de enflasyonda düşüş görüleceğini söyledi.

Türkiye ekonomisine kimsenin yaptırım uygulayamayacağını dile getiren Erdoğan, yolumuza kararlı bir şekilde devam edeceğimizi belirtti. Faiz ile enflasyonun ters orantılı olduğunu, bu nedenle faizleri düşürerek enflasyonda istenen hedefe ulaşılacağını aktardı. Son günlerde yaşanan gelişmelere yönelik, spekülatörlerin terbiye edilmesinin şart olduğunu ve fiyatların kontrol altında tutulması gerektiğini sözlerine ekledi.

Tanzim satışları konusunda zincir marketlerin yardımcı olması gerektiğini söyledi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Salı günü yaptığı açıklamada Migros, BİM ve A101 gibi bazı zincir marketlerin de tanzim satışlarına başladığını duyurdu. Zincir marketlerin bu konuda yardımcı olması gerektiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, sürümden kazanarak, halkı sömürülmemesini istediğini belirtti. Sırayla küçük marketlerde de tanzim satışlarının başlayacağını aktardı.

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte işsizlik oranında düşüş olacağını dile getirdi.

Bu mevsimlerde işsizliğin arttığını fakat yaz aylarının gelmesiyle birlikte olumlu gelişmelerin olacağını vurgulayan Erdoğan, oran olarak tek haneye inileceğini bildirdi. Yerli otomobil konusunda ise her türlü teşviğin verilmesine rağmen işin halen ağırdan alınmasından yakındı.

Gereken altyapının bizde olduğunu, esas olanın yerlilik ve millilik olduğunu dile getiren Erdoğan, çalışmalarda biraz gevşeme olduğunu ve seçimlerden sonra masaya yatırılacağını söyledi. Bir an önce adım atılması gerektiğinin altını çizen Sayın Cumhurbaşkanı “5 önemli firma imzaları attı. İmzayı attınız, başlayacaksınız. Ya başlayacaksınız ya başlayacaksınız. Başlamazsanız hesaplaşacağız.” dedi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum